islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 “Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
MesazhTitulli: “Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt   “Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 17 Oct 2011 - 11:12

“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Keshilli-egjiptian-258x198
Sipas burimeve egjiptiane të informacionit, qeveria ka formuar një këshill islam-kristian për të qetësuar revoltën që shpërtheu mes koptëve të krishterë dhe forcave të armatosura.

Burimet zyrtare të informacionit, kanë bërë me dije se kryeministri egjiptian Isam Sheref, ka formuar këshillin islam-kristian të titulluar “Shtëpia e familjes” me në krye vetë shejhun e Ez’herit dhe kreun e kishës kopte.

Rezidenca e këtij këshilli do të jetë në Kajro, në institucionin e Ez’herit.

Ky këshill, ka për qëllim të ruajë strukturën shoqërore të Egjiptit, në koordinim me të gjitha organet dhe ministritë përkatëse.

Këshilli në fjalë përbëhet nga një numër dijetarësh myslimanë, klerikë të kishës ortodokse, përfaqësues të kishave të tjera dhe një numër mendimtarësh dhe ekspertesh.(A.O)

Allahu ju shperbleft per postimin.
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: