islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Amar
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Amar

Numri i postimeve : 98
Data e regjistrimit : 26/10/2011

O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty
MesazhTitulli: O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje   O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 1 Nov 2011 - 11:32

Thotë Profeti (salallahu alejhi ue selem):“Nese renqëthet lekura e robit nga
frika prej All-llahut të Madheruar, zhvishen prej tij mekatet ashtu sic
zhvishen nga pema gjethet e thata të saj”.
Thotë All-llahu i Madheruar në një hadith Kudsij:“Pasha krenarine Time,
dhe Madherine Time, nuk bashkoje tek një rob dy frika dhe dy siguri.
Ai që nuk ka frike prej Meje (është i sigurt) në dunja e friksoj atë ditën
e gjykimit,dhe atë që me ka frike në dunja e beje të ndihet i sigurt ditën
e gjykimit”.Dhe thotë Profeti (salallahu alejhi ue selem):
“Dy sy nuk i kape zjarri kurre:Syrin që qan prej frikes se All-llahut,e një
sy që qëndron vigjilent për të ruajtur në rrugen e All-llahut”. O Allah o zoti
im!NA fal mekatet dhe gabimet e bera dhe te pa bera, te dishme dhe te
pa dishme,ato se i kami be haptas dhe fshehurazi,dhe ato se i dine vetem ti.
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska
kush qe Na meshiron dhe fal pos teje...AMIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Hadith :: Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s-
Kërce tek: