islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
MesazhTitulli: O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !   O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 12 Nov 2011 - 15:45

Aman, O Zot! Aman, O Mennan! Shpëtomë nga marrëzitë e mëkateve të mia!

Me qefin në kokë, arrita tek varri ku është shtrirë trupi im dhe duke shpresuar bërtas dhe e kthej kokën nga Mëshira jote:

Aman! Aman! O Hannan! O Mennan! Shpëtomë nga barra e mëkateve!

Hyra në varr, u mbështolla me qefin, shokët ikën dhe më lanë vetëm. Po pres, po i lutem Mëshirës Tënde dhe me sytë e mi po shoh se shpëtim dhe mbështetje përveç se tek Ty nuk ka! Nga shija e keqe e mëkateve të mia, nga sjellja e keqe kundërshtuese dhe nga ngushtësia e varrit, me tërë fuqinë time bër-tas dhe them:

" Aman! Aman! O I Gjithmëshirshëm! O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë nga shoqëria e keqe të mëkatarëve dhe ma zgjero vendin!"

O Zot! Unë vetëm tek Mëshira yte kërkoj strehim. Mëshirë, e cila përfshin të gjitha botërat. Unë prej Teje nuk ankohem, por tek Ti padis nefsin tim!

O Krijuesi im Bujar! O Edukatori Mëshirëplotë!

Po nuk më pranove, teka dera Yte, tek cila derë të shkoj?!…
Pranoj se përveç Teje nuk ka Zot tjetër.

Me qefin në kokë, arrita tek varri ku është shtrirë trupi im dhe duke shpresuar bërtas dhe e kthej kokën nga Mëshira jote:


Aman! Aman! O Hannan! O Mennan! Shpëtomë nga shoqëria e keqe, nga marrëzitë e mëkateve të mia, O Krijuesi im Bujar! O Edukatori Mëshirëplotë! "

[ Shkruan: Bujamin Salija ]

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
MesazhTitulli: Re: O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !   O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 12 Nov 2011 - 17:36

I lutem Allahut,Mennanit,Dejjanit,Hannanit, që tju shpërblen për këto tekste të bukra që na i sjell dhe Allahu xh.sh na pranon lutjet dhe të na ndihmoje dhe të na shpëtoje nga dënimi i varrit dhe errësira e tij.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
MesazhTitulli: Re: O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !   O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 12 Nov 2011 - 22:31

Amin InshAll-llah Allahu të shpërbleftë i nderuari "Admin" për fjalët e bukura dhe përkrahjen tuaj që na jepni në vazhdimësi. Selam!

Admin shkruajti:
I lutem Allahut,Mennanit,Dejjanit,Hannanit, që tju shpërblen për këto tekste të bukra që na i sjell dhe Allahu xh.sh na pranon lutjet dhe të na ndihmoje dhe të na shpëtoje nga dënimi i varrit dhe errësira e tij.

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
MesazhTitulli: Re: O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !   O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tema-
Kërce tek: