islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? Empty
MesazhTitulli: Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet?    Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 13 Nov 2011 - 14:02

Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? Femra-300x239

Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet?

Falenderimi i takon Allahut (azzevexhel), ndërsa salavatet dhe selamet qofshin mbi të Dërguarin tonë Muhamedin (salallahualejhiveselem), mbi familjen e tij të pastër, mbi shokët e tij besnik, si dhe mbi të gjithë ata që e pasuan dhe e pasojnë rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit.

Pejgamberi (salallahualejhiveselem) kur flet për banorët e Xhenetit, thotë se ata do të jenë: “Në moshën tridhjetë e tri vjeçare”. (Transmeton Tirmidhiu dhe Shejh Albani thotë se hadithi është i mirë)

Kështuqë, në hadith nuk bëhet ndonjë dallim ndërmjet moshës së meshkujve dhe femrave, andaj edhe kuptohet se të gjithë do të jenë në një moshë, duke mos pasur dallim në vitet e tyre.

Allahu e di më së miri.

Omer Bajrami

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? Empty
MesazhTitulli: Re: Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet?    Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? EmptySun 13 Nov 2011 - 14:40

Allahu ju shperblefte i nderuar ...
Kam lexu dhe un qe do jen te gjithe ne kte mosh , bile edhe te njeten gjatesi do ken te gjithe , tash nuk me kujtohet se cfar gjatesi do jet por e di qe do ken nje mosh te gjithe dhe nje gjatesi ....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa Do Të Jetë Mosha E Femrave Në Xhenet?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tema-
Kërce tek: