islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 13 Nov 2011 - 22:25

Eselamu Alejkum gjitheve,,,,,,,,,,,
Duke shfletuar disa libra me ra ne dore nje liber qe tregonte disa ndodhi te jetes se Profetit Muhammed [sal-lall-llahu alejhi vesel-lem] dhe te asehabeve te tij. I lexova te gjitha, dhe une nga ato tregime, shkeputa kete ndodhi.
Kishin vajtur disa gra plaka ne dhomen e Profetit [sal-lall-llahu alehji vesel-lem] dhe e kishin pyetur, nese ata do te hinin ne xhennet! Profeti [sal-lall-allahu alehi vesel-lem u kishte thene se plakat nuk do te hine ne xhennet plakat kishin filluar te qajne nga halli qe i kishte kapluar, duke patur parasyshe se fjalet e Pejgamberit gjithmone jane te sakta. Profeti [sal-lall-llahu aljhi vsel-lem] largohet nga shtepia. ndersa plakat vazhdonin akoma te qanin. Meqense ato e dinin qe profeti [sal-lall-llahu aljhi vesel-lem] nuk kishte mundesi qe te genjente, pasi dihej karakteri i pa-arritshem qe zoteronte, e kishin tashme te sigurte qe nuk hinin ne Xhenet. Dikush i shqetesuar takon profetin dhe e lajmeron qe ato plaka nuk e kishin nderment te largoheshin nga shtepija e tij, pasi ai u kishte thene qe plakat nuk hinin ne Xhenet. Profeti Muhamed [sal-lall-llahu alejhi vsel-lem] me qetesi dhe me buzeqeshjen e tij te paster i pergjigjet:
-Plakat nuk hijne ne Xhenet, pasi ato do te hijne te reja. (Nqs e dini njerzit qe hijne ne Xhenet hijne ne moshen me te bukur te tyre).
Kjo ishte dhe pergjigja qe i beri plakat te qeshin perseri!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 13 Nov 2011 - 23:14

All-llahu te shperblefte per kete postim, Ne fillim duke lexuar mu duk pikelluse ,,hehe por me ne fund ia dolen-All-llahu befte rahmet mbi ne ..

Allahu ju shperbleft per postimin.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Nov 2011 - 0:06

Allahu ju shperblefte i nderuar....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Nov 2011 - 20:06

Shemsi, Jasemina Allahu ju rrujt per lexim. Po shemsi kjo eshte forma Alegorike e Profetit Muhammed [sal-lall-llahu alrhi vesel-lem]

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Nov 2011 - 22:21

All-llahu te nderofte Zudi ,e kuptova formen me ka pelqyer,.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Afrim Demiri
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt


Numri i postimeve : 34
Data e regjistrimit : 02/09/2011
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : maqedoni

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 15 Nov 2011 - 22:17

Allahu ju shperbleft

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: