islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Islamistët e moderuar shpallin fitoren

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Islamistët e moderuar shpallin fitoren Empty
MesazhTitulli: Islamistët e moderuar shpallin fitoren   Islamistët e moderuar shpallin fitoren EmptySun 27 Nov 2011 - 9:34

Islamistët e moderuar shpallin fitoren Marok-264x170
Islamikët e moderuar në Marok, të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim, PJD, kanë fituar zgjedhjet parlamentare.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Brendshëm maroken, sipas të cilëit PJD ka siguruar 80 vende në Parlamentin me 395 vende gjithësej.

Sipas burimit, kjo fitore e bën atë partinë më të madhe dhe i jep të drejtën për të udhëhequr qeverinë.

Këto zgjedhje janë pjesë e reformave përmes të cilave Mbreti Mohamed VI shpreson të qetësojë protestat që shpërthyen me nisjen e Pranverës Arabe.

“Ne falenderojmë marokenët që votuan për PJD-në dhe jemi shumë të kënaqur”, deklaroi kryetari i partisë Abdelilah Benkirane për agjencinë e lajmeve “AFP”.

Benkirane kishte parashikuar më përpara se partia e tij do të fitonte 90 deri në 100 vende në Parlament.

Në bazë të kushtetutës së re të miratuar në korrik, Mbreti Mohamed VI duhet të caktojë kryeministrin nga radhët e partisë që ka më shumë vota dhe jo të caktojë këdo që dëshiron ai.

Megjithatë, mbretit do t’i mbetet e drejta të thotë fjalën e fundit për cështje që kanë të bëjnë me mbrojtjen, sigurinë dhe fenë.

Kryeministri aktual i Marokut, Abbas Al Fassi tha të shtunën se partia e tij nacionaliste, Istiqlal, është e gatshme të hyjë në koalicion me PJD-në.

“Fitorja e PJD-së është një fitore për demokracinë”, deklaroi ai për agjencinë e lajmeve “Reuters”. Istiqlal rezulton se ka fituar 45 vende në Parlame

Allahu ju shperbleft per postimin.
Islamistët e moderuar shpallin fitoren 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Islamistët e moderuar shpallin fitoren
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: