islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
MesazhTitulli: Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri   Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 28 Nov 2011 - 10:24

Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Mbledhje_nigeri-264x198

Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikë dhe studiues të shumtë në Nigeri, në një konferencë ndërkombëtare të organizuar nga revista prestigjioze ndërkombëtare Fountain në bashkëpunim me një qendër dialogu në Abuja, kryeqytet i Nigerisë. Konferenca është zhvilluar nën kujdesin e Ministrisë së Arsimit të Nigerisë dhe me mbështetjen e gjashtë universiteteve nigeriane. Ministrja e Arsimit Prof. Ruqayyatu Ahmed Rufai ka hapur edhe konferencën, duke vënë theksin mbi rëndësinë e organizimit të këtij aktiviteti në vendin e saj.

Pjesë e kësaj konferencë kanë qenë edhe përfaqësues nga Shqipëria, të cilët ishin drejtori i Kulturës dhe Dialogut Ndërfetar në KMSH z. Genti Kruja, si dhe shefi i departamentit të Filozofisë në Fakultetin e Shkencave Sociale të Universitetit të Tiranës Prof. As. Dr. Gjergj Sinani.

Pjesëmarrës të shumtë nga Evropa, Afrika dhe Azia, për dy ditë radhazi kanë folur për rëndësinë e dialogut dhe bashkëjetesës në një rajon të konflikteve dhe përplasjeve. Krahas botës akademike, kanë marrë pjesë gjithashtu edhe përfaqësues të pushtetit qendror dhe lokal, ambasadorë të vendeve të ndryshme, si dhe klerikë myslimanë dhe kristianë, të cilët të gjithë së bashku kanë dhënë mesazhe paqeje dhe bashkëpunimi.

(KMSH)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: