islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Loti qe su pa! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Loti qe su pa! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Loti qe su pa! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Loti qe su pa! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Loti qe su pa! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Loti qe su pa! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Loti qe su pa! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Loti qe su pa! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Loti qe su pa! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Loti qe su pa! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Loti qe su pa! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Loti qe su pa! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Loti qe su pa! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Loti qe su pa! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Loti qe su pa! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Loti qe su pa! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Loti qe su pa! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Loti qe su pa! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Loti qe su pa! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Loti qe su pa! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Loti qe su pa! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Loti qe su pa! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Loti qe su pa! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Loti qe su pa! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Loti qe su pa! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Loti qe su pa! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Loti qe su pa! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Loti qe su pa! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Loti qe su pa! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Loti qe su pa! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Loti qe su pa! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Loti qe su pa! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Loti qe su pa! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Loti qe su pa! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Loti qe su pa! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Loti qe su pa! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Loti qe su pa! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Loti qe su pa! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Loti qe su pa! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Loti qe su pa! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Loti qe su pa!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Loti qe su pa! Empty
MesazhTitulli: Loti qe su pa!   Loti qe su pa! EmptyWed 30 Nov 2011 - 11:57

Loti qe su pa! Untitl11

Brendësia e njeriut, ndjenja e madhe për…iu pa në sytë e mprehte dhe shikimin e tij të mërzitur.Erdhi në mes të natës në kasollen e tij të vogël në të cilën nuk kishte dëshirë të hynte.Me vete po pëshpëriste dhe qante një hall të madh.E kishte zakon që sa here hynte në shtëpi, në kasolle, afrohej pranë dritare. Asnjëherë nuk kishte arritur të hynte në të e të mos kishte rënë terri, pra pa u shfaqur yjet “në faqen modern të qiellit”
Qante, vazhdimisht qante! Të qarat e gjata e kishin kërrisur dhe I kishin dhënë një imazh pleqërie, apo ndoshta jot ë qarat!?
Shikoi majtas dritares, Brenda dhomës, pa shtratin e tij dhe një mbulesë prej pëlqhure të shtrenjtë që tani I kishte humbur shkëlqimi e bardhësia.Dikur ajo pëlhurë shkëlqente si diamant, por nuk bën as pesë pare.Shkoi në shtrat u ul dhe tha:
-Kush je ti?
-Unë jam Muharremi!
-Nga je? Nga ke ardhur? Çfarë kërkon këtu?
-Unë vij nga fushëgropa emadhe e Ballkanit.Kam ardhur për të punuar dhe…uli kokën dhe filloi të qante.
Përballë kishte derën në të cilën kishte hyrë e kishte dale plot njëzet vite të zeza rresht, që pot ë shkruheshin do të kalonte rekordin e veprave shkencore e artistike që janë shkruar deri më tani.
-Çka dhe?! Çka?! Fol?!
-Unë…,kam një hall.
-Unë kam më shumë halle se ti, prandaj m`u hiq qafe.
Dil jashtë!
Uli kokën dhe u kthye kah dera.Iu afrua derës, e hapi dhe doli.Shikoi lart dhe ndenji me shpresën se një udhëtim kohe do ta çonte në vendin ku për here tδ pare I kishte prekur balli.Nga malli u kthye Brenda, u shtri në shtratin e papastër dhe përsëri tha:
-E ç`hall ke o I shkretë!? Prapë u ktheve.Unë të përzura!
Çfarë burri je ti që kur del nga një derë për të mos u kthyer dhe prapë kthehesh?!Mburravec?! Unë moti kohë kam dale nga një derë dhe nuk jam kthyer, e as që kam nd0δrmend të kthehem.Në dashtë koha le të më kthejë!
Për njëzet vjet me radhë, për njëzet vite të plota, për njëzet vjet të zeza, ai fliste me veten kështu çdo natë e here here edhe duke I ngatërruar rolet. I fliste vetes dhe shante. Shpesh here një personazh e përzinte, për ta kthyer tjetrin në shtëpi, por, ai prapë kthehej në dhomë.
Djemtë I janë bërë burra, kanë fëmijë.Vajzat I janë martuar, I janë bërë gra,kanë fëmijë.Qante, qante I shkreti!
Buf….! Diçka në mendjen e tij.
Çfarë kam unë; pse më duket si kasolle I gjithë ky pallat?!Askush nuk është më I pasur se unë.Unë jam burrë e ndër të tjera jam shqiptar!
Ishtge një burrë I gjatë, me ballë të gjerë, me mustaqe në të cilat nuk kishte mbetur asnjë qime e zezë.Shpinë e përulur pranë pasurisë që nuk e gjeti, me unazat e kurrizit që I dukeshin mbi këmishë kush e di nga sa larg.Flokë të zbardhur nga malli, ballin plot rrudha, vetulla të përkulura po si kurrizi; asnjë bukuri rinore me vete, asnjë vlerë.
Një lajm I zi, I hidhur, ia ndërroi mendimin menjëherë;mendim ky se nuk e lë kasollen e Evropës për tu kthyer në shtëpi.I kishte vdekur gruaja por, si alamet patrioti që ishte e mbajti veten.E mbajti veten për të mos u poshtëruar prej vetes, sepse të tjerët qysh moti e kishin pshty në fytyrë.
Si çdo here që dilte e hynte në shtëpi, kasolle apo pallat, edhe herën e fudnit doli nga shtëpia me natë.Me kokën ulur…,qante…,asnjë pike loti në sy.Zemra I kalbej, por kësaj here kishte marrë edhe tiganin me vete

Allahu ju shperbleft per postimin.
Loti qe su pa! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Loti qe su pa! Empty
MesazhTitulli: Re: Loti qe su pa!   Loti qe su pa! EmptyWed 30 Nov 2011 - 12:20

Allahu ju shperblefte i nderruar ....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Loti qe su pa! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Loti qe su pa!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: