islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit Empty
MesazhTitulli: Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit   Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit EmptyFri 2 Dec 2011 - 11:06

[center]Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit Abotabad-streha-264x198

Ka qenë Aiman al Zawahri ai që i sinjalizoi CIA-s strehën e Osama bin Laden në Abotabad të Pakistanit.

Kjo, pasi Al Zawahri ka dërguar dy herë në strofullën e Bin Laden një individ, që mbikëqyrej me rreptësi nga operativët e CIA-s.

Lajmin e bën të ditur televizioni arab “Al Arabya”, që ka përgatitur një dokumentar të titulluar “Beteja për lidershipin e Al Kaedës”.

Në pjesë të caktuara të dokumentarit nënvizohet se sa herë që Al Zawahri është ngjitur në shkallët e hierarkisë së organizatës, një nga rivalët e tij është vrarë.

Osama bin Laden ishte kreu i padiskutueshëm i Al Kaedës, derisa u vra më 2 maj të 2011-ës. Shpërblimi i vendosur nga Uashingtoni mbi kokën e tij ishte 25 milionë euro.

Ai u qëllua nga një njësi komandosh elitë të ushtrisë amerikane, në rezidencën e tij në Abotabad, që ndodhej fare pranë një akademie ushtarake të Pakistanit.


Allahu ju shperbleft per postimin.
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Al Zavahri çoi CIA-n në strehën e Bin Ladenit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: