islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 ‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
MesazhTitulli: ‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet   ‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySat 3 Dec 2011 - 10:34

‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Bushi-260x198

Organizata ndërkombëtare e të drejtave të njeriut “Amnesty International” kërkon sërish arrestimin e ish-presidentit të SHBA-ve, George W Bush, për shkelje të të drejtave të njeriut dhe torturave të kryera ndaj të dyshuarve për terrorizëm.

“Amnesty International” bëri të ditur se rasti më i mirë është pikërisht vizita e tij në Etiopi, Tanzani dhe Zambia.

Ish-presidenti Bush mbërriti sot në Lusaka mes thirrjeve të kësaj organizate për arrestimin e tij. Gjatë këtij udhëtimi që ka për qëllim rritjen e vetëdijes për çështjet shëndetësore, Bush do të vizitojë klinikat e SIDA-s dhe një spital për kurimin e kancerit.

Në kohën që ishte president, në vitet 2001- 2009, Bush autorizoi përdorimin e disa metodave dhe teknikave hetimi, të cilat konsiderohen tortura nga “Amnesty International” dhe grupe të tjera të të drejtave të njeriut.

Në muajin shkurt të këtij viti, Bush anuloi një vizitë në Zvicër për shkak të kërcënimit se mund të arrestohej.

Allahu ju shperbleft per postimin.
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: