islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 SHARJET MË TË RËNDA....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
MesazhTitulli: SHARJET MË TË RËNDA....   SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySat 3 Dec 2011 - 22:05

SHARJET MË TË RËNDA
Në botë mbretëron një eufori globale antiislame. Islami sulmohet
fuqishëm dhe në mënyrë të organizuar, me një ritëm që me siguri është
më i fuqishmi dhe më i ashpri deri tani. Kjo madje u është bërë e qartë
të gjithëve. Më asgjë nuk bëhet me “dorëza”. Të gjitha maskat kanë
rënë.

Sulmet e sinkronizuara ndaj Islamit si fe dhe ndaj të gjitha të shenjtave të tij tashmë janë bërë...
preokupim global i shumë organizatave, individëve të fortë, të gjitha
llojet e medieve, por madje mund të themi edhe të politikës së shumë
shteteve. Edhe në qoftë se nuk bëjnë politikë të qartë dhe të haptë
antiislame, shumë aparate shtetërore nuk bëjnë asgjë për të penguar
sjelljen e pandërgjegjshme të shtetasve të tyre, ose të tërë
organizatave që veprojnë në to, e të cilat janë të preokupuara me të
gjitha llojet e shfaqjes së urrejtjes ndaj Islamit dhe myslimanëve.
Shembullin më brengosës e kemi në disa shtete skandinave dhe në
Holandë. Ato sot më mirë se kurrë e kanë vërtetuar konstatimin e
Shekspirit tek vepra e tij Hamleti: “Diçka është kalbur në shtetin
danez.”

Me lejimin e tyre të shprehur publikisht, ose me
heshtjen e shfaqur ndaj karikaturave të diskutueshme, si dhe të filmit
“Fitne”, këto shtete kanë treguar se i prijnë kolektivisht urrejtjes
ndaj Islamit, ndërsa përrallat e tyre për gjoja lirinë e shprehjes le
t’i mbajnë për vete. Në qoftë se gjithkush ka të drejtë të flasë dhe të
përhapë publikisht atë që i bie ndërmend, pa marrë parasysh sesa
butësisht dhe në mënyrë tërheqëse anon personi, atëherë nuk bëhet fjalë
për lirinë e shtypit ose të mendimit, por më shumë bëhet fjalë për
anarkinë informative, apo për terrorizmin mediatik, pasojat e të cilave
i vuajnë dhe i ndjejnë sot më shumë mbi supet e tyre muslimanët.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
SHARJET MË TË RËNDA....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tema-
Kërce tek: