islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
ForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës

Share
 

 Të dish të Falenderosh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admine-Meli
Administrator
Administrator
Admine-Meli

Numri i postimeve : 160
Data e regjistrimit : 20/09/2011
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

Të dish të Falenderosh Empty
MesazhTitulli: Të dish të Falenderosh   Të dish të Falenderosh EmptyMon 5 Dec 2011 - 11:51

Të dish të Falenderosh Perkujtodhefalendero
Kur ishit 1 vjeç ju lante dhe ushqente me duart e saj,ndërsa ju e falenderuat duke qarë gjithë natës e duke e lënë zgjuar
Kur ishit 2 vjeç ju mësoi të ecnit,ndërsa ju e falenderuat duke mos e dëgjuar kur ju kërkonte t`ju kishte pranë….
Kur ishit 3 vjeç ju përgatiste ushqimin me aq dashuri,ndërsa ju e falenderuat duke derdhur përherë pjatat poshtë tavolinës…
Kur ishit 4 vjeç ju blinte lapsa ngjyra ngjyra,ndërsa ju e falenderuat duke zhgaravitur të gjithë murret e shtëpisë…
Kur ishit 5 vjeç ju zbukuronte mes rroba aq të bukura,ndërsa ju e falenderuat duke u zhytur nëpër gropa balte…
Kur ishit 6 vjeç ju përcolli deri tek oborri I shkollës, nd0δrsa ju e falenderuat duke bërtitur gjithë rrugës: “nuk dua të shkoooj!....”
Kur ishit 7 vjeç ju dhuroi një top për të luajtur,ndërsa ju e falenderuat duke thyer xhamat e komshinjve…
Kur ishit 9 vjeç ju mësoi dua e lutje të shumta, ndërsa ju e falenderuat duke I harruar ato shumë shpejt.
Kur ishit 11 vjeç ju shoqëroi në kinema bashkë me shokët tuaj, ndërsa ju e falenderuat duke I thënë: “tani ti mos u ul pranë nesh…”
Kur ishit 12 vjeç nuk dëshironte të shihnit programe të dëmshme televizive, ndërsa ju e falenderuat duke I ndjekur ato ato sapo ajo largohej nga shtëpia….
Kur ishit 18 vjeç u kujdes për shpenzimet tuaja të shkollës, ndërsa ju e falenderuat duke u përqafuar me të tek dera e shkollës që shokët të mos ju shihnin….
Kur ishit 30 vjeç dëshiroi t`ju jepte ndonjë mendim për fëmijët tuaj, ndërsa ju e falenderuat duke I thënë: “lëri këto këshilla të prapamebetura…”
Kur ishit 50 vjeç ajo u sëmur shumë, ju gjetët kohë vetëm në fundjavë për ta vizituar.Ajo u lumturua aq shumë sa qau nga gëzimi,ndërsa ju e falenderuat duke I thënë: “këto pleqt bëhen nazeli si fëmijët….”
Një ditë ajo vdiq…
Dhe gjithë çka nuk kishit për të bërë deri atëherë, ra si një shigjetë në zemrën tuaj….


Allahu ju shperbleft per postimin.
I love you Mos u merzit nese te tjeret flasin keq per ty,sepse edhe bletat sulmojne gjithmone lulen me te bukur !... I love you
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven www.islamieshtedrit.com Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të dish të Falenderosh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: