islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... Empty
MesazhTitulli: Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta....   Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta.... EmptyWed 7 Dec 2011 - 21:39

Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta dhe të mirat e pakta. Papritmas rrëshqiti një pikë loti dhe më tha:
Loti: Ç’ke o rob i Allahut?
I thashë: Kush je ti?
Loti: Unë jam loti yt.
I thashë: Po ç’të shtyu që të dalësh?
... Loti: Temperatura e zemrës tënde.

I thashë (i habitur): Temperatura e zemrës sime! Po kush e ka ndezur zemrën time me zjarr?
Loti: Mëkatet e tua.
I thashë: A ndikojnë mëkatet në ndezjen e zemrës?
Loti: Po, a nuk e ke lexuar lutjen e të Dërguarit të Allahut, i cili
vazhdimisht thoshte: “Allahu im! Më pastro nga mëkatet me ujë, dëborë,
akull!” Mëkatet e robit i japin flakë zemrës e këtë zjarr e shuan vetëm
uji i ftohtë dhe dëbora.
I thashë: Vërtet unë jam i shqetësuar dhe i brengosur.
Loti: Pesimizmin e sjellin mëkatet, pendohu tek Allahu o rob i Tij.
I thashë: Unë jam i vrazhdë (i egër). Si dole nga unë?
Loti: Kjo është diçka e lindur o njeri.
I thashë: Pse kjo egërsi në zemrën time?
Loti: Dëshira e madhe për dynjanë, ajo është si gjarpri, të mahnit
bukuria ndërsa të mbyt helmi. Njerëzit mahniten nga pamja e nuk e
shohin helmimin mbytës.
I thashë: Loti im. Çfarë do të thuash me emrin “dynja”?
Loti: Epshet e ndaluara, gjynahet, mëkatet, pasimin e shejtanit. Kush e shijon helmin e dynjasë, i vdes zemra.
I thashë: Po si t’i pastrojmë zemrat prej helmeve?
Loti: Pendim (teube) vazhdimisht tek Allahu i Lartësuar dhe udhëtimi
nën strehimin e pendimit duke udhëtuar me trenin e atyre që kërkojnë
faljen...

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Një ditë kam qarë shumë për mëkatet e shumta....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tema-
Kërce tek: