islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
MesazhTitulli: Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet   Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 9 Dec 2011 - 15:14

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Shqiptare-ne-Turqi-264x154
Studentja shqiptare, Ornela Bega
As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet

Një studente shqiptare në Institutin e Teknologjisë në Izmir të Turqisë (İYTE),nuk është lejuar të marrë pjesë në mësimin e zhvilluar në një nga klasat e këtij institucioni arsimor turk për shkak të shamisë që mbante në kokë.

Ngjarja e pazakontë është denoncuar nga vajza shqiptare Ornela Bega tek gazeta turke “Today Zaman”, njofton gazeta Koha.

Ajo tregoi se ka ardhur në Turqi për të studiuar fizikë në institucionin arsimor İYTE.

Si u tha gazetarëve, ajo nuk është lejuar të marrë pjesë në leksionin e saj të Kimisë për më shumë se një muaj për faktin e vetëm se mbante shami koke.

Bego ka denoncuar për “Today Zaman” se ajo nuk ka qenë në gjendje për të gjetur ndonjë zgjidhje për këtë problem, i cili sipas saj, mund ta bëjë madje që të humbasë edhe vitin shkollor. Kjo edhe pse ajo ka biseduar me rektorin e İYTE-së, Mustafa Güden për këtë çështje.

Ndërkaq, Presidenti i Bordit të Arsimit të Lartë (YOK) Jusuf Zija Ozcan lëshoi një deklaratë në mars të vitit të kaluar, me të cilin paralajmëronte ata që ndalonin mbajtjen e shamisë së kokës në universitete dhe nëse do të kishte mosrespektim të këtij vendimi, ndaj atyre personave YOK do të niste hetimin.

Bega pohon se i ishte thënë nga një profesor: “Ju nuk mund të hyni në klasa duke mbajtur shami koke, edhe në qoftë se ndalimi i tyre në universitete është hequr”.

Ajo tha gjithashtu se ajo nuk ishte në gjendje për të kuptuar pse një ndalim i tillë ka qenë i zbatuar në Turqi, popullsia e së cilës është kryesisht myslimane.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
MesazhTitulli: Re: Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet   Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 9 Dec 2011 - 21:57

...Bohhh po me habit ky lajme keshtu ...Un me sa di ne Turqi feja islame eshte oficjale apo te shprehem keshtu ''oficjalisht '' Si ka mundesi qe kesaj motres i kan bo penges ....????!!!!!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
MesazhTitulli: Re: Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet   Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySat 10 Dec 2011 - 12:36

Po besoj qe individualisht qe ky far profesori e ka shpikur nga vetja urrejtjen ndaj shamise prandaj edhe e ka refuzuar motren tone vijimin e mesimit ne univerzitet --All-llahu e ndihmofte motren tone Ornela Bega dhe te gjithe motrave tona muslimane ne tere boten kudo qe gjinden Amin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
MesazhTitulli: Re: Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet   Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: