islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    Empty
MesazhTitulli: NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySat 10 Dec 2011 - 10:39

NËNË E DASHUR! A më ka
kaluar koha e namazit?


Komandant Shamili i rrethuar pabesisht nga ushtria ruse me një
gjakftohtësi të madhe hoqi nga shpatulla ushtën që e kishte përshkuar tej për
tej. Nga njëra anë dhimbja që i shkaktonte plaga e ushtës (shigjetës), nga ana
tjetër shehadeti i fundit i mikut të tij të zemrës imam Gazi Muhammedit, i
dhanë zemër Shamilit i cili si një luan i palgosur u sul me vrull drejt
armikut, vrau sa mundi prej tyre e më pas duke përfituar nga nata u zhduk në errësirë.
Shamili,e ndoqi nga pas dhe e çoi në një shpellë ku mund të ishte i sigurtë.
Vjehrri i tij i cili ishte mjeku më i mirë i asaj zone sapo mori vesh lajmin
nga muezini u nis menjëherë për ta kërkuar. Pasi gjendja e tij filloi të
përmirësohej të dy bashkë me muezinin e sollën në qytete për t’i vazhduar aty
mjekimet. Më në fund pas 25 ditësh, Shamili doli nga koma. Fjalët e tij të para
sapo hapi sytë dhe pa nënën e tij që nuk i ishte ndarë asnjë moment nga koka
ishin: “Nënë e dashur! A më ka kaluar koha e namazit.”


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    Empty
MesazhTitulli: Re: NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    EmptySat 10 Dec 2011 - 14:17

Allahu ju shperblefte ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?    X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NËNË E DASHUR! A më ka kaluar koha e namazit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: