islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës Empty
MesazhTitulli: Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës   Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyMon 12 Dec 2011 - 11:24

Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës Arabi
Gazetat zyrtare arabe kanë botuar një artikull në të cilin tregohet se një njeri është akuzuar për përdhunimin e vajzës së vet dhe është dënuar me 2080 goditje në një periudhë prej 13 vjetëve.

Gjykata në qytetin e shenjtë të Mekës shpalli fajtorë burrin për përdhunim e vajzës adoleshente nën ndikimin e drogës për shtatë vjet resht.

Gazeta Okaz njoftoi të dielën se i akuzuari do të kamxhikohet gjatë qëndrimit 13 vjeçar në burg, megjithatë nuk treguan emrin e tij.

Policia fetare saudiane njoftoi se krimin e ka lajmëruar daja i vajzës, ndërsa nëna e saj kërkoi që ai të dënohet me vdekje në bazë të krimit që e ka kryer.

(Breziiri)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës Empty
MesazhTitulli: Re: Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës   Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës EmptyTue 13 Dec 2011 - 2:25

Subhanallah Subhanallah Subhanallah O All-llah ruana nga ky fenomen nga kjo semundje e shemtuar.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Arabia Saudite: 2080 goditje për përdhunimin e vajzës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: