islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
MesazhTitulli: Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd   Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 12 Dec 2011 - 11:27

Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Xhamia-Bajrakli-264x175
Në Gjykatën Komunale të Beogradit dje ka vazhduar gjykimi i grupit prej 20 të akuzuarve për djegien e xhamisë Bajrakli në mars të vitit 2004

Në këtë seancë janë ftuar policët, të cilët nuk i ishin përgjigjur më parë thirrjeve të gjyqtarit Ivana Ramiç.

Policët e ftuar kanë qenë në kordonin në cep të rrugës së Mbretit Petër të cilët janë përpjekur t’i ndalojnë huliganët ta sulmojnë xhaminë Bajrakli në natën ndërmjet 17 dhe 18 marsit të viti 2004, shkruan ‘Blic’.

Një pjesëtar i brigadës së policëve Mladen Gjorgjeviq tha se policia ka qenë plotësisht e përgatitur, por nuk kishte urdhër. “Ne kishim maska gazi dhe materie kimikë, por jo edhe komandën për t’i përdorur ato” tha ai. “na kanë sulmuar me mjete të ndryshme, sepse në afërsi ishin duke u kryer punime ndërtimore”

Ai theksoi se përdorimi i gazit lotsjellës varej nga vlerësimi i eprorëve kompetentë, pasi që gjykatësi ia kishte paraqitur dëshminë e eprorit të tij Miroslav Vuliq, më 3 dhjetor 2010, se policia nuk kishte gaz lotsjellës dhe maska të gazit.(Nga agjencitë)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: