islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Pulë e mbushur {Kuzhina Islame}

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
28042010
MesazhPulë e mbushur {Kuzhina Islame}

Pulë e mbushur

Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Pule_e10
Për 4-5 persona nevoiten:


-Pulë e plotë,
-200 gr hudhër të shtypur me xhenxhefil,
-400 gr qepë të shtypur
-400 gr kos,
-100 gr piper kokërr, fara të thara shege, speca të kuq.


Për mbsuhjen nevoiten:
-500 gr mish pule pa kocka,
-50 gr speca të grirë hollë,
-100 gr xhenxhefil, hudhër të grirë,
100 gr qepë të grirë hollë.

Pregatitja


Zieni mishin e pulës pa kocka dhe coptojeni. Trazojeni me përbërësit e mbushjes dhe mbusheni të gjithë pulën e madhe me të. Trazoni në një tigan të gjithë përbërësit e tjerë, përveç kosit dhe qepës së shtypur dhe thajini ato. Në një tenxhere , nxehni 800 nl vaj. Zhysni pulën e mbushur dhe lëreni të skuqet . Shtojeni pulës qepën e shtypur dhe kosin. Pas 2-3 minutash, shtoni përbërësit e tharë. Lërëni në zjarr të ulët për 90 minuta dhe duke i trazuar herë pas here. Pula është gati për t`u servirur.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} :: Komentet

No Comment.
 

Pulë e mbushur {Kuzhina Islame}

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: