islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Amar
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Amar

Numri i postimeve : 98
Data e regjistrimit : 26/10/2011

Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
MesazhTitulli: Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.!   Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 22 Dec 2011 - 11:46


- Me the te mos pija alkool, keshtu qe une piva nje Spritie dhe ndishesha krenare me
veten time ashtu si me the edhe ti, qe ndiheshe krenare per mua!
- Me the qe nuk duhet te pi dhe te ngas makinen, ndryshe nga disa miq, keshillat e tua
kane qene gjithmone te drejta.
- Kur festa mbaroi njerezit filluan te ngisnin makinat e tyre pa qene ne gjendje per
ti ngare ato.
- Une shkova ne makinen time me mendimin se do te kthehesha ne shtepine time si
gjithmone.Nuk e mendoja se cfare me priste.
- Nene tani jam e shtrire ne rruge dhe degjoj policine qe thote: "Ajo qe shkaktoi
aksidentin ishte e pire."
Nene, zeri i tij me ngjan shume i larget. Gjaku im eshte perhapur gjithandej dhe une
po perpiqem me gjithe forcat e mija qe te mbijetoj.
Degjoj doktorin qe thote: "Vajza nuk ka per te mbijetuar." - "Jam e sigurt se ai qe
shkaktoi aksidentin kishte pire, dhe mua tani me duhet te vdes. Pse e bejne kete gje
njerezit nene? Duke ditur qe keshtu do te marrin shume jete. Dhimbja me ther si njemije
thika.Thuaj motres qe te mos qaj, thuaj babit qe te jete i forte, se kur te shkoj ne
parajse do tju shikoj gjithmone nga lart te gjitheve.
- Dikush duhet ta kish mesuar ate vajze, se te pish dhe te ngasesh, eshte e gabuar.
Ndoshta nese prinderit e saj do ti kishin thene, une nuk do isha duke vdekur tani.
Frymemarrja po me dobesohet me shume.
- Nene keto jane castet e mija te fundit dhe jam shume e deshperuar.
Do doja te te perqafoja nene, nderkohe qe jam e shtrire ketu, te te thoja se sa shume
te dua, nene...te...dua...nene......lamtumire."

| Keto fjale jane shkruar prej ne gazetari i cili ishte deshmitar i gjithe aksidentit.
Me shume dhimbje ai i shkroi keto fjale dhe menjehere filloi sensibilizimin ne qytetin
e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: