islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
MesazhTitulli: Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏    Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 22 Dec 2011 - 17:42

Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Koha-Ditore-Logo
Pershendetje Redaksi e Kohes Ditore

Ne artikullin e dates 17.10.2011 keni shkruar nje artikull ne lidhje me demtimin e varrezave te deshmoreve ne komunen e vushtrrise shih linkun http://www.koha.net/index.php?page=1,13,73361 i titulluar "Një mjekrosh u vizatoi mjekra martirëve në varrezat e Vushtrrisë"

Me vone doli se per keto vizatime qe nuk ishin bere vetem ne varre por edhe ne mure te shtepive kishte qene nje grup femijesh. Sipas raportit te dhene nga ju keni thene se banoret e kesaj lagjeje kan pare nje mjekrrosh duke i larguar lulet nga varri dhe duke bere vizatime. Une nuk kam bere hulumtim te kesaj ceshtje por dyshoj se puna e mjekrroshit eshte fantazuar nga Koha Ditore.

Koha ditore per kete trillim nuk kerkoi asnjehere falje, por pasi ne Kosove nuk sundon drejtesia perndryshe per kete manimpulim te lajmit koha ditore do te ishte dashur te gjobitej per perhapje te islamofobise.

Tani ne te njejtin rast te dates se sotme shkruan sipas policise "Varrezat e hebrenjve janë dëmtuar nga dy persona me mjekra"


http://www.koha.net/?page=1,13,81561

Sipas Policise kjo eshte bere nga dy persona me mjekrra, Policia nuk ofron asnje deshmi ( Incizim, fotografi, shenja te gishterinjeve) pervec qe prape koha ditore potencon banoret se gjoja ne kushte anonimiteti kan pare dy persona me mjekrra. Krejt kjo duket nje trillim i bere nga qarqe qe kan per qellim perhapjen e frikes nga Muslimanet. Koha Ditore nuk ka qene dhe nuk eshte ne gjendje te kuptoj se muslimanet qe mbajne mjekrra nuk jane perkrahes te nazizmit apo te perdorin simbole qe jane ne kundershtim me parimet islame.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: