islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
MesazhTitulli: Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri   Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySat 24 Dec 2011 - 12:11

Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Erdogan[center]
Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan akuzoi sot presidentin francez Nikolas Sarkozy se nëpërmjet urrejtjes ndaj myslimanëve dhe Turqisë dëshiron të fitojë zgjedhjet e ardhshme.

“Votimi i ligjit për mohimin e gjenocidit, në shtetin ku jetojnë rreth pesë milion mysliman, qartë tregon se racizmi, diskriminimi dhe islamofobia kanë arritur kulmin në Francë dhe Evropë”, tha kryeministri turk në konferencën para gazetarëve në Stamboll.

Ai bëri thirrje Francës që të rishikojë të kaluarën e saj.

“Vlerësojmë se francezët duke filluar nga viti 1945 kanë masakruar rreth 15 % të popullatës algjeriane. Fjala është për gjenocid,” deklaroi Erdogan.

Ai e porositi Sarkozyn se, nëse nuk e dinë që në Algjeri ka pasur gjenocid, le ta pyes babain e tij i cili ka qenë një legjionarë në Algjeri në vitet e 40.

“Jam i sigurt se Pal Sarkozy ka për t’i treguar shumë djalit të tij për masakrën që kanë bërë francezët në Algjeri,” shtoi Erdogan.

Këto akuza vijnë një ditë pasi që parlamenti francez miratoi projektligjin sipas së cilit mohimi i gjenocidit armen është vepër penale.
(Breziiri)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
MesazhTitulli: Re: Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri   Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySat 24 Dec 2011 - 19:35

‎" Argument më bindëse, për Francezët e kësaj kohe, nuk kemi pasi vetë ambasadori i këtij shteti deklaronë pë jetën e bukur të armenëve, që jetonin nën ombrellën e Perandoris Osmane."

- Kur Napoleon Bonaparte e sulmoi Perandorinë Osmane gjatë viteve 1798-1799, ai donte të ketë armenët që jetoninë në Palestinë dhe Siri arsye ishte që ata të rebelohen kundër Perandoris Osmane.

Ambasadori i Francës në Stamboll, Sebastiani, iu përgjigj atij:
" Armenët janë aq të kënaqur me jetën e tyre këtu sa që është e pamundur të
manipulohet me ata për tu rebeluar, kundër Perandoris Osmane . "

****

- When Napoleon Bonaparte attacked the Ottoman Empire during the years 1798-1799, he wanted to have the Armenians living in Palestine and Syria rebel.

The ambassador of France in Istanbul, Sebastiani, responded to him:
" The Armenians are so content with their lives here that it is impossible to manipulate them to rebel."

[ Shkruan: Bujamin SALIJA ]

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: