islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë Empty
MesazhTitulli: Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë   Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë EmptyMon 26 Dec 2011 - 15:30

Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë Shejh_ali_xhumua-264x198

Myftiu i Egjiptit, shejh Ali Xhumua, ka theksuar se mbrojtja e Kudsit
(Jeruzalemit) është një ndër detyrat më të rëndësishme islame
aktualisht, pasi përbën flamurin e umetit, nëse bie, ka rënë i gjithë
umeti. Ai shtoi se heshtja ndaj judaizimit të qytetit dhe akteve
agresive ndaj xhamis Aksa janë të papranueshme. Këtë deklaratë, myftiu i
Egjiptit e bëri gjatë një takimi me ministrin palestinez të vakëfeve
dr. Mahmud Hebash. Myftiu u bëri thirrje qeverive dhe popujve arabë dhe
islamë, të pozicionohen qartë ndaj shkeljeve të njëpasnjëshme të
ushtrisë pushtuese ndaj vendeve të shenjta myslimane në Kuds
(Jeruzalem). Ai kërkoi që çështja e Palestinës të mos anashkalohej nën
hijen e ngjarjeve dhe zhvillimeve që përjeton rajoni. Ai vuri alarmin
ndaj planeve izraelite për judaizmin e qytetit të shenjtë, nëpërmjet
ndërtimit të kolonive, gjë e cila bie ndesh me të gjithë ligjet dhe të
drejtat ndërkombëtare.

Myftiu i bëri thirrje shtetit hebre që ti përgjigjet zërit të arsyes,
të vërtetës dhe drejtësisë. Ai tha se cenimi i shenjtërisë së xhamisë
Aksa, do të revoltojë mbi njëmilard e gjysmë myslimanë në të katër anët e
botës.

(AO)


Allahu ju shperbleft per postimin.
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Myftiu Egjiptit: Paralajmëroj Izraelin nga zemërata e njëmiliard e gjysmë myslimanë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: