islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
MesazhTitulli: Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!   Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 27 Dec 2011 - 9:59

Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Peppiatt-264x90Vazhdon drama e skandaleve të medias perëndimore kundër fesë islame dhe myslimanëve.

Javë më parë, gazetari i së përditshmes me tirazhin më të madh në Angli “Daily Star”, në një letër të publikuar në gazetën “The Guardian” njoftonte dorëheqjen e tij nga gazeta për shkak se ishte lodhur nga shpifja dhe sajimi i lajmeve kundër fesë islame dhe myslimanëve.

Richard Peppiatt në letrën e tij theksonte se nuk dëshironte më që të sajojë lajme kundër myslimanëve dhe kritikonte ashpër drejtuesit e gazetës “Daily Star”. Ai bëri të njohur se në gazetë lajmet e publikuara në lidhje me myslimanët nuk kanë patur të bënin me realitetin dhe kanë qenë krijim i fantazisë së njerëzve si unë dhe gazetarëve të tjerë.

Gazetari britanik është marrë në pyetje nga Komisioni kombëtar për hulumtim të medias dhe ka pranuar se lajmet që publikohen për Islamin dhe myslimanët janë sajim dhe shpifje dhe qëndrojnë larg realitetit, raportoi portali Presheva.

Kjo është goditja e dytë më e madhe ndaj mjeteve të komunikimit masiv në ishullit pas skandaleve të përgjimit nga kompania Murdoch.

Duke iu përgjigjur pyetjes se pse nuk je ankuar për këtë? ai tha se ata që ankoheshin, largoheshin menjëherë nga puna duke përjetuar një situatë delikate në aspektin personal dhe profesional.

“Kohë më parë një gazetare u ankua për lajmet kundër myslimanëve dhe më pas ‘ia nxinë jetën asaj’, kështu që për dy javë rresht atë e detyruan të sajonte lajme kundër myslimanëve derisa më në fund u detyrua të japë dorëheqje nga gazeta”, i tha Richard Peppiatt komisionit.

Ai shtoi se për fat të keq kjo gjendje e ka vrarë në ndërgjegje duke e detyruar të dorëhiqet dhe të bëjë divorc për pak kohë me profesionin e tij të dashur. /Drita Islame/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: