islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
MesazhTitulli: Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?!   Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 27 Dec 2011 - 21:30

Eselamu Alejkum te nderuar anetare te ketij forumi,,,,,diteve te fundit, emisioni prestigjioz "striscia la notizia" qe vepron ne kuader te televizionit Italian Kanale çinkue trasmetoi nje rast me te vertete shum interesante te nje muslimani te cilet kishte gjetur nje portafolje te nje Italiani.
Njeriu ne fjale duke u intervistuar nga nje gazetar i emisionit ne fjale. Ai tregon: -Une e humba portafoljen dhe mbas disa diteve te gjtha dokumentacionet qe kisha ne portafolje, me erdhen ne adresen time, me perjashtim te 800 € qe nuk ishin brenda portafoljes.
Dhe une isha i knaqur qe mu kthye dokumentacioni ndersa per te hollat nuk u merzita fare.
Kaluan disa muaj kur une perseri nga personi anonim pranova te hollat qe me mungonin. Dhe bashke me te hollat gjeta edhe nje leter qe kishte shkruar: "Une jam nje i ri musliman dhe vi nga Maroko. Portafljen e juaj e gjeta une dhe dokumentacionin ta ktheva ne adres, adresen e gjeta ne dokumentet e juaja dhe keshtu e ruajta pasi nuk ta ktheva borxhin te gjithe! Une parat t'i ndala se me te vertete nuk e di a do te me besoni, ate kohe isha me te vertete ne nje gjendje te keqe ekonomike dhe djalli me mashtroi qe ti ndal te hollat. Pasi qe une hyra ne pune tash gjendja ime ka ndrishuar totalishte sepse tani sepaku kam me çka te mbijetoj une u ndjeva qe te ta kthej borxhin qe ta kam mare pa leje. Une nga ti nuk kerkoj asgje tjeter vetem kerkoj qe te ma bejshe hallall "Ti prego perdonami" Keshtu ishin fjalet e muslimanit qe kishte shkruar ne leter drejtuar nje te krishteri. Burri qe kishte humbur pastaj gjetur portafoljen, ishte me te vertete shum i emocionuar dhe thonte "Io vorei inkontrare kuesta persona"(Une dua ta takoj kete nje njeri) duke i peshperitur disa here keta fjale.
Kjo ishte avantura e nje muslimani qe kishte treguar nje autoritet me te vertete shum te madhe ne tregim e vertete te fytyres Islame. E ne mburemi me njerez sikur ky, e qe natyra e tij padishim e MUSLIMAN!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
MesazhTitulli: Re: Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?!   Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 28 Dec 2011 - 10:07

Me të vërtetë tregim prekës dhe musliman i vërtetë dhe i sinqert.Allahu të shpërbleft vlla për këtë realitet se në të vërtetë ky nuk është tregim po realitet që ka ndodhur me të vërtetë.
Duke lexuar këtë ngjarje më erdhi në mendje një rast tjetër që më ka ndodhur mua personalisht me një musliman tjetër të ri jo më shumë se 22 vjeçar i cili ishte nga Libia.
E takova në Romë i cili kishte ardh para dy ditësh në Romë për ta shtruar motrën në një operacion të këmbëve.
Rastësisht e pashë e diktova që nuk është Italian dhe e pyeta italisht nga ishte ai ma ktheu se nuk di italisht une it hash Anglisht cfar gjuhe flitni ai tha Arabisht une arabishten e foli nga pak dhe ai kur e mori vesht se une di Arabisht u gëzua shumë dhe u shoqërua me mua.Më luti ta nxjerri ta shiqoje Romën dhe dolçm në disa vende të njofshme të Romës dhe në vendine quajtur Piazza Navona hyrëm me një lokal ku mori ai një akullore por nuke vërejti se sa shitësi i ka kthyer kusur vazhduam rrugën për Piaza Di Spagnia ku atje e vërejti kusurin ku shitësi i kishte kthyer 5 cent më shumë se sa duhet dhe aj tha do të kthejm tek ai lokali tja kthej kusurin 5 centin atij.Distanca mes vendit ku e blitëm akulloren dhe vendit ku ai e pa kusurin kishte diku mes 2-3 kilometra.Kur shkum atje dhe ja kthej 5 centin shitësit ai e kapi kryen me dorë tha mendja sma kishte marë se ka njerz si ky i tha maje prej meje e ke tha jo se du kjo është e jotja.AI ngeli i habitur dhe unë gjithashtu ngela i habitur.

Ja pra këto janë muslimanët e sinqert, dhe ky është islami që i mëson ata.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: