islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
MesazhTitulli: Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali   Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 28 Dec 2011 - 10:16

Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Sicili-264x198

Muslimanët sicilianë po e institucionalizojnë Islamin. Të përkrahur edhe nga muslimanë të tjerë italianë, ata do të themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali me qëllim që të lehtësohet kryerja e ritualeve fetare dhe kulturore, njofton agjencia e lajmeve Iqna.

Duke pasur parasysh faktin se muslimanët e rajonit Katena, si qyteti më i madh në Sicili, ka 30 vite që ritualet fetare dhe kulturore të tyre po i kryejnë në kushte dhe rrethana tejet të vështira dhe të papërshtatshme, me ç’rast kanë vendosur të ndërtojnë një objekt i cili do të shërbej si qendër islame me të gjitha nevojat dhe kapacitetet.

Në bazë të kësaj iniciative do të ndërtohet një objekt i madh në tre kate, në mënyrë që muslimanët të shfrytëzojnë këtë objekt për t’i kryer ritualet e tyre fetare dhe kulturore.

Ghajth Abdu Al-Hafidh, imam i xhematit musliman të Sicilisë, i cili njihet edhe si një zyrtarë i këtij qyteti, ndër të tjerash është shprehur: “Prezenca e madhe e muslimanëve në këtë rajon ka rritur nevojën për ndërtimin e këtij objekti fetar si qendër islame.”

Ai, gjithashtu, ka shtuar: “Ky projekt do të ndërtohet edhe në qoftë se nuk kemi kurrfarë donacioni nga ana e organeve qeveritare.”

Allahu ju shperbleft per postimin.
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: