islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Pyet hoxhen EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Pyet hoxhen EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Pyet hoxhen EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Pyet hoxhen EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Pyet hoxhen EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Pyet hoxhen EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Pyet hoxhen EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Pyet hoxhen EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Pyet hoxhen EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Pyet hoxhen EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Pyet hoxhen EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Pyet hoxhen EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Pyet hoxhen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Pyet hoxhen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Pyet hoxhen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Pyet hoxhen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Pyet hoxhen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Pyet hoxhen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Pyet hoxhen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Pyet hoxhen EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Pyet hoxhen EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Pyet hoxhen EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Pyet hoxhen EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pyet hoxhen EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pyet hoxhen EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Pyet hoxhen EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Pyet hoxhen EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Pyet hoxhen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Pyet hoxhen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Pyet hoxhen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Pyet hoxhen EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Pyet hoxhen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Pyet hoxhen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Pyet hoxhen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Pyet hoxhen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Pyet hoxhen EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Pyet hoxhen EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Pyet hoxhen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Pyet hoxhen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Pyet hoxhen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Pyet hoxhen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drita1
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 22/01/2012

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen EmptySun 22 Jan 2012 - 22:05

Es-selamu alejkum..hoxha i nderuar...mund te me jepni nje keshill si duhet te sillet nje grua muslimane ne q.s e kupton se e tradhton i shoqi...a ka te drejt te kerkoj shkurorzim apo me ia lan denimin qe ta merr prej Zotit..Pres pergjigje Zoti ju shperbleft


free counter
Lexuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Selamun Alejkum   Pyet hoxhen EmptySun 22 Jan 2012 - 23:08

Selamun Alejkum
Sa i takon pyetjse suaj edhe pse eshte nji pyetje ne te cilen eshte teper rende  qe te japim vendime, sepse behet fjal per ceshtje te nderit dhe duhet  qe gjerat te sqaroehn mire ne detaje. Un po te pergjigjem vetem me ajtet e Kuranit, dhe me ligjet e sheriatit jo qe duhet te ndahen por edhe personi i cili eshte i martuar dhe ben tradheti bashkeshortore duhet te gurezohet(te mbitet me gjuajtje me gure mbi trupin  etij) por per kete duhet shum deshmi e vertet,mu per kete nes nuk jeni te sigurt 100% nuk duhet te hezitoni ne vendime, e nese e deshmoni ather duhet qe te kerkoni shkurorezimin nga ai.
E sa i takon marteses se lavirit  ose lavires me se miri na e tregon Kurani ku thot:


Laviri nuk do të duhej të martohej me tjetërkë, pos me ndonjë lavire ose idhujtare, e me laviren nuk do të duhej të martohet kush, pos ndonjë lavir o idhujtar. Ajo (kurvëria ose martesa me të) është e ndaluar për besimtarët.

Edhe ata të cilët bëjnë shpifje për gratë e ndershme dhe nuk sjellin katër dëshmitarë, t'i rrahni ata me nga tetëdhjetë të rëna dhe atyre mos ua pranoni dëshminë më kurrë. Të tillët janë të pabesueshëm.
 Me përjashtim të atyre që më vonë pendohen dhe përmirësohen, vërtet All-llahu është që shumë falë e mëshiron.
Suretu Nur( 3-5)

Me respkt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
albi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 03/10/2011

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen EmptyFri 11 May 2012 - 22:41

Selam alijkum,
kur kemi en te vegjel na thonin se nuk ben qe ti presh thojt naten dhe nuk ben qe ti presh thojt e kemes dhe te dores pernjeher.
Pyetja esht keto jan bidate apo ka argument per keto.
Faliminderit ALLAHU ju shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: selam.   Pyet hoxhen EmptyMon 14 May 2012 - 23:03

Alejkumusselam.
Sa i takon pastertis padyshim se ajo eshte pjes e Imanit,ketu ben pjes edhe prerja e thonjve, mirepo se nuk ben qe ata te priten naten dhe se nuk ben qe pernjeher te prtiten te duarve dhe te kembeve un mendoj se nuk ka baz ne fe.
Duke mar prasysh se ne kohrat e mehershme neper shtepia nuk ka pasur drita dhe se prerja e thonjve eshte bere me gershere apo edhe me mjete tjera prerese, e qe mos te vij deri te lendimi i gishtave me siguri se kan thene se nuk ben qe thonjt te priten naten.
Un besoj se nuk ka koh te caktuar se kur duhet te priten thonjt.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
berna
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 21/01/2013

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen EmptyMon 21 Jan 2013 - 17:41


Es-selamu alejkum.a pranohen lutjet ne qoftse e lut zotin qe ta mallkoj dikend?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: selam   Pyet hoxhen EmptyFri 25 Jan 2013 - 17:39

Selamun Alejkum.
Sa i takon pyetjes suaj neve si besimtar njiherit nuk na preferohet qe te mallkojm dikend jashta shejtanit, apo te bejm dua qe Allahu te mallkon dikend tjeter. Sepse kur Muhammedi a.s. ishte ne Taif atje nuk gjeti mbeshtetje perkundarzi ata e tortutruan aq shum sa qe ne at moment erdhi Xhibrili a.s. e i tha : Urdhero o Muhammed se Allahu eshte ne gjendje te bej cfar te kerkosh nga Zoti(pra nese don edhe mallkoje ket popull) qe Zoti tua jep denimin" mirepo Muhammedi a.s. ne vend te beduas(mallkimit) ai beri dua duke thene " O Zot udhezoje ket popull sepse nuk dijn".
Ne nje hadith muhammedi a.s. thot se " Te Allahu xh.sh pranohet duaja e atij personi qe i eshte bere padrejtesi".
Un mendoj se ne vend qe te bejm dua qe Zoti te mallkoj ndonji person me mirdo te ishte qe te bejm dua qe Zoti ta udhezoj at personin, ose tja jep ate qe e meriton ai person.
Me respekt
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
sevdali
Vizitor
Anonymous


Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen EmptySun 27 Jan 2013 - 23:32

Es Selam Alejkum Hoxh i nderuar
e kisha nje pyetje por me siguri te me pergjigjeni ne kete pyetje,

a esht gjynah ce gruaja mos te ja plotsoje deshiren Bashkeshortit  Ne Mardhenje Sexuale kur deshiron ai.

Ju Familinderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: selam   Pyet hoxhen EmptyWed 30 Jan 2013 - 16:00

Selamun Alejkum.
Nje nga obilgimet e gruas ndaj burit te vet eshte edhe ajo se duhet tia pkotesoj edhe deshirat e tija, poqese nuk ka pengesa te cilat jan te parapara me ligjet e Kuranit.
Me respekt
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyet hoxhen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: