islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual Empty
MesazhTitulli: Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual   Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual EmptyThu 26 Jan 2012 - 11:34

Zyrtarët islamikë në Malajzi kanë bastisur takimin e një grupi të grave, ku pjesëmarrëset planifikonin një fushatë të edukimit seksual, të fokusuar në jetën seksuale të Profetit Muhamed.
Zyrtarët e Departamentit për Çështje Islamike në Perak kanë konfiskuar pano dhe flamuj, që Klubi i Grave të Dëgjuara planifikonte t’i shfrytëzonte për fushatë.
“Profeti duhet të jetë një referencë e jona – kjo përfshin aspektet familjare, sikurse edhe jetën tonë seksuale”, ka thënë presidentja e Klubit, Fauzijah Arifin, në hapje të fushatës pranë Kualla Llampurit, më 25 janar.
Klubi i Grave të Dëgjuara është formuar në vitin 2011 dhe ka për qëllim “t’i mësojë gratë se si t’i mbajnë burrat e tyre të lumtur”.
Ai është kritikuar nga grupet e grave për të drejtat e njeriut pasi ka thënë se “gruaja duhet t’i shërbejë burrit të saj si një prostitutë e klasës së parë” për të mos e humbur.

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Islamikët ndalojnë fushatën për edukimin seksual
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: