islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
ForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës

Share
 

 Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
MesazhTitulli: Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni?   Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 27 Jan 2012 - 1:07

Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? 310771_10150315405505518_158029920517_8591777_628163356_n
Sakrifica e NËNËS!

Në Japoni, pasi që kishte ndodhur një tërmet, ekipet e shpëtimit shkojnë për te shikuar te mbijetuarit, dhe në një prej këtyre shtëpive te rrënuara e vërejnë një grua në një pozite interesante sikur diçka po e mbante ne duar por e cila tashme kishte vdekur. Duke dashtë për të vazhduar rrugën dhe për te shikuar ne shtëpitë tjera për të parë a ka të mbijetuar tjerë, njëri prej anëtareve te ekipit shpëtimit e vëren nga një vrimë ku e kishin shikuar gruan e vdekur se ishte edhe një fëmijë i vogël me të. Ekipet e shpëtimit menjëherë fillojnë punën për t'i nxjerrë nga ajo gërmadhë dhe e vërejnë një bebe 3 muajsh e mbështjellur me batanije me lule e cila ende ishte gjallë nën përqafimin e nënës së vet dhe i cili po flinte. Në batanije e gjejnë edhe një telefon në të cilin nena e kishte shkruar një mesazh dhe ne ekranin e tij shkruante

- "Nëse ke shpëtuar, Mos harro se shume te kam dashur - Nëna jote"!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
MesazhTitulli: Re: Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni?   Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 27 Jan 2012 - 1:14

Allahu Ekber,Subhanallah, kjo ngjarje me ka lene pa fjale vertete dashuria e nenes nuk krahasohet me asgje ne kete bote.Allahu te shperbelft vlla per kete lajm.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: