islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3000 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri giannitifeki@gmail.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutfi kabashi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
lutfi kabashi

Numri i postimeve : 3
Data e regjistrimit : 15/08/2011
Mosha : 66
Nacionaliteti-Sheti : lubini i sarajit shkup maqedoni

a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. Empty
MesazhTitulli: a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s.   a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 7 Feb 2012 - 13:42

selamu alejkum po kemi shum polemika me kët tem se disa po i injirojn ditlindjen se nuk është e sakt me 12 rebuel po po thojn se nuk dihet se kur l
ka lind po vetum ne at muj e jo data nuk është e sakt ,
po ju pys të përgjigjeni sa të dini .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s.   a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 7 Feb 2012 - 15:09

we alejkumu selam vlla një herit po të përgëzoj për temën që ke hapur si dhe a antarsimin në Forumin tonë Allahu të shpërbleft.Ne gjithmonë e kemi ditur se Pejgamberi s.a.w.s ka lind me 12.Rebbiul Evvel 571 por sot kan dal shumë njerëz të menqur madje më të mencur se Tabiinët,Tabi tabiinët Dijetarët e shkollave Juridike islame Si Bekir Halimi, dhe tjerë të kalibrit të tij dhe na tregojn s enuk ka qen ajo datë.Ne nuk festojm ditlindjen e Pejgamberit s.a.w.s por i gzohemi lindjes së ti pasi që lindjes së tij i jan gëzuar çdo gjalles.Ned kur na lind ndonjë fëmijë gzohemi shumë e le mo mos të gzohemi për vulën e Pejgamberis Muhamemdin s.a.w.s i cili na nxorri prej errësire në ditë.Janë në humbje vehabo selefitët...Ata nuk e kanë rregulluar çështjen e besimit u kanë mbetur këto çshtje a ban me festu a jo a ban me ngrit hishtin a jo.Ata Allahun xh.sh e personifikojn në form të njeriut si dhe ajetin e Kur`anit Innallahe stava alel arsh e komentojn Zoti na ruajt Allahu është i ulur mbi arsh ata jan në humbje prandaj mendimet e tyre si amrim në këtë forum dhe gjithkush q0δ mbron ata del nga ky forum.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s.   a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. EmptyTue 7 Feb 2012 - 18:49

Selamu Alejkum i nderruari Lufti , mire se ke ardh ne forumin tone qendrim te kenshme !

Sa i perkete pytjes tuaj ose diskutimit kush paska qen ai burr qe e ka injoruar daten e ditelindjes se Pejgamberit a.s ? Jam dakort me postimin e vellaut Admin , ditelindja e tij duhet perkushtuar me lexim kurani dhe me Mevludin ku tregohet per lindjen e tij . Per ato polemika qe mund ti bejne tani kto shkollvatat e ton te ri le te qajn sa te dojne koken jo ashtu e jo keshtu . Nuk u bo Kurani jon Bibel kujt cilit ti pershtate te thot kjo ben kjo z'ben , cka thuhet ne Kuran ajo ka mbet dhe me ligjin e Allahut xh.sh. zbatohet !

Selamu Alejkum !

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s.   a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
a duhet festuar ditëlindja e pejgamerit Muhamedit a.s.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: