islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Rruga e besimit EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Rruga e besimit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Rruga e besimit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Rruga e besimit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Rruga e besimit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Rruga e besimit EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Rruga e besimit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Rruga e besimit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Rruga e besimit EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Rruga e besimit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Rruga e besimit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Rruga e besimit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Rruga e besimit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Rruga e besimit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Rruga e besimit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Rruga e besimit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Rruga e besimit EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Rruga e besimit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Rruga e besimit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Rruga e besimit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Rruga e besimit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Rruga e besimit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Rruga e besimit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Rruga e besimit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Rruga e besimit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Rruga e besimit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Rruga e besimit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Rruga e besimit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Rruga e besimit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Rruga e besimit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Rruga e besimit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Rruga e besimit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Rruga e besimit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Rruga e besimit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Rruga e besimit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Rruga e besimit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Rruga e besimit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Rruga e besimit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Rruga e besimit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Rruga e besimit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Rruga e besimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptySun 19 Feb 2012 - 14:50

All-llahu xh.sh.dergoi shume pejgambere per te na udhezua ne rruge te drejte.A duhet ne te paguajme dike vetem per te pranuar islamin?.Jo,ne nuk kemi nevoje per kete kush deshiron te besoje le te besoje kush nuk deshiron per te eshte zjarri i xhehnemit.Zoti im eshte Zoti yt eshte Zoti i gjithe atyre qe besojne nje Zot. Es selamu Alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptySun 19 Feb 2012 - 14:53

Es-selamu alejkum një herit mirë se erdhët në foruim dhahst Allahu që të kemi dobi nga postimet e ndërsjellta apstaj Allahu xh.sh ju shpërbelft për postimin po deshta me e dit a e keni hapur për diskutim sepse nuk e kuptova temën dhe pyetjen po e kishi shkrujtur në rubrikën diskutime islame???

Allahu ju shperbleft per postimin.
Rruga e besimit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptySun 19 Feb 2012 - 14:56

Admin shkruajti:

Es-selamu alejkum një herit mirë se erdhët në foruim dhahst Allahu që të kemi dobi nga postimet e ndërsjellta apstaj Allahu xh.sh ju shpërbelft për postimin po deshta me e dit a e keni hapur për diskutim sepse nuk e kuptova temën dhe pyetjen po e kishi shkrujtur në rubrikën diskutime islame???
me falni por kam harruar fjalekalimin e love islam kam hapur nje te re dhe vendosa te shkruaj nje postim pyetje qe ia bera vetes selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptyMon 26 Mar 2012 - 23:03

Allahu ju shperblefte per temen motrushe ,

Cito :
A duhet ne te paguajme dike vetem per te pranuar islamin?

Jo! Pse te paguajme ose te na paguan qe te besojme ne tek Allahu, ketu meqe jemi ke tema e diskutimeve tani mund te jem dhe gabim po jemi ktu per ta sqaruar ... Un se kam te qart cfar dmth kan ato qe e quajne veten '' Muxhahedin'' dhe disa te tjere thone qe i pagujan per kete pune ... tani keto jan te paguar qe te shtyn njer ne fen apo per te prish fen ...?! O vellezer te dashure kur ta besh nje pune bene per Allah per hire te Allahut ... Qafiri estakfirulla eshte goxha zor per t'ja treguar rrugen e vertete se ato i ka mund injoranca ....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Rruga e besimit X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptyThu 14 Mar 2013 - 13:55

rruga e besimit Rruga e besimit 61460 kur allahu te zgjedh dhe te ndricon zemren me islam... por nuk e di per ju vellezer dhe motra e keni te lehte rrugen e besimit? iu ngacmojne iu veshtirsojne kete rruge te drejte? do te doja te dija mendimin rreth kesaj tuaj antare te nderuar por jo vetem? une per vete mund te them pothuajse ka 4 vite qe kam fillu namazin Rruga e besimit 61460 por e kam pas shume te veshtire... shume munduse... shume lufte... te eci gjate kesaj rruge e ngacmuar nga njerzit pse jo edhe nga xhinet te cilat kan qen te tipit pse falesh? kot je ka falesh! fill do ta lesh! vish rroba te bukura estrevagante dukesh si plake! nuk kam mbules por mundohem sa te mundem! edhe kur e flet nje fjale te thon ty nuk te lejohet te flasesh keshtu ti falesh gjithmon kjo fraze o zot i madh! te eshte imponuar feja me thon! ti ke per ta len subhanallah... estagfirullahe. ndonje her mendoj qe nuk kan pune tjeter vec te merren me mua te me kritikojne! thon 3 miljard nuk besojne a vec muslimanet 1 miljard jan te mire ! ndersa tjeter shprehjet je cmend, je hutue, je ber budalle!keto jane vec pak fraza nder te cilat mi bejne. por Rruga e besimit 61460 qe Allahu me ka dhen shume durim, iman, udhezim dhe me forcon dhe me mban te qendrushem ne rrugen e tij... po te themi dite e nate Rruga e besimit 61460 nuk mundemi ta falenderojme Allahun aq sa duhet per miresit e tij
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rruga e besimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: