islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 OKB: Situata në Siri – e tmerrshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

OKB: Situata në Siri – e tmerrshme Empty
MesazhTitulli: OKB: Situata në Siri – e tmerrshme   OKB: Situata në Siri – e tmerrshme EmptyWed 29 Feb 2012 - 9:34

OKB: Situata në Siri – e tmerrshme (u59u)okb
Cito :
Shefja e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut, Navi Pillej, thotë se situata në Siri është “e tmerrshme” dhe i ka bërë thirrje qeverisë së presidentit Bashar al-Asad, që të shpallë “armëpushim humanitar” të menjëhershëm.

Duke folur sot në sesionin e jashtëzakonshëm të Këshillit të OKB-së për të drejtat e njeriut në Gjenevë, ajo ka kërkuar që regjimi në Siri të garantoj qasje për ekipet e vëzhguesve të pavarur ndërkombëtarë dhe për ekipet humanitare.

Gjatë diskutimit të saj, delegacioni i Sirisë është larguar nga mbledhja duke vlerësuar se ky ishte “diskutim steril”.

Raportohet se Këshilli për të drejtat e njeriut është i gatshëm ta mbështesë propozim rezolutën, me të cilën dënohet goditja e Sirisë për shkejle “të gjëra dhe sistematike” të të drejtave të njeriut.

Nga ana tjetër, brenda në Siri, forcat qeveritare e kanë vazhduar sulmin kundër Homsit dhe qyteteve të tjera, që janë arenë e rezistencës kundër qeverisë.

Sot së paku një gazetar perëndimor i plagosur është shpëtuar nga Siria./rfe/

Allahu ju shperbleft per postimin.
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
OKB: Situata në Siri – e tmerrshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: