islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen Empty
MesazhTitulli: Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen   Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen EmptyWed 29 Feb 2012 - 9:36

Cito :
Gjykata Kushtetuese e Francës ka vendosur që ligji lidhur me vrasjet masive të armenëve para një shekulli, nuk është në harmoni me Kushtetutën e Francës.


Ky ligj, që u miratua në muajin dhjetor të vitit të kaluar, e cilëson si krim refuzimin se vrasjet e afro 1.5 milion armenëve nga Perandoria Osmane, në vitin 1915, paraqesin gjenocid.

Turqia e ka mirëpritur këtë vendim.

Ministri i jashtëm i Turqisë, Ahmet Davutoglu, tha se qeveria në Ankara do të takohet së shpejti për të shqyrtuar vazhdimin e kontakteve ekonomike, politike dhe ushtarake me Francën, që ishin ndërprerë nga Turqia, pasi Parlamenti i Francës e kishte miratuar legjislacionin e përmendur./rfe/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Francë: Gjykata Kushtetuese e kundërshton ligjin armen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: