islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi Empty
MesazhTitulli: Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi   Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi EmptyMon 5 Mar 2012 - 11:04

Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi (u84u)Ijadi_Dautorglu

Allavi, Lideri i lëvizjes Irakije që mbështet sunitë në Irak, sot do të pranohet edhe nga Presidenti Abdullah Gyl.

Ish-kryeministri i Irakut dhe lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi gjendet për kontakte në Turqi.

Allavi në fillim u takua me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Ahmet Davutollu.

Allavi, Lideri i lëvizjes Irakije që mbështet sunitë në Irak, sot do të pranohet edhe nga Presidenti Abdullah Gyl.

Ish-Kryeministri i Irakut, në kuadër të vizitës dy ditore, pasi të pranohet edhe nga Kryeministri Erdoan do të ndahet nga Turqia.

Turqia e cila bisedon me të gjitha palët në Irak, i jep një rëndësi të madhe mbrojtjes së stabilitetit në kuadër të rregullit kushtetues në vend./trt/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Lideri i lëvizjes Irakije, Ijad Allavi vjen për kontakte në Turqi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: