islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 23
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! Empty
MesazhTitulli: Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )!   Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! EmptySat 7 Apr 2012 - 12:32

Ishin dashuruar shume,por diqka ndodhi dhe u ndane,por All-llahu vendosi ti bashkoje per ti sprovuar se si do e bejne dasmen e tyre.Dhe keshtu ndodhi...u fejuan dhe erdhi dita e marteses.Vajza kishte veshur nje fustan teresisht te zhveshur,kurse djali kishte bere dasmen me tupana dhe me alkool.Traditat i bene sikur te mynafikeve,por All-llahu xh.sh. i denoi per ate qe kishin bere.E gjithe familjaret pritnin te dilnin por ata nuk dolen ngase te dy kishin vdekur nga mekati me i madh qe mund te beje nje musliman....Kjo eshte fuqia dhe deshira e All-llahut xh.sh.qe mund ti beje nje robi te Tij.Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Si i sprovoi All-llahu xh.sh.dy të rinj...( Dy të dashuruar )!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: