islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj Empty
MesazhTitulli: Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj    Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj EmptyThu 3 May 2012 - 17:20

Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj Feride-bilalli

Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj

Tmerri i së martës që e përjetova unë, mos i ndodhë askujt. Kështu nis rrëfimin për gazetën KOHA, 60-vjeçarja Feride Bilalli nga fshati Hotël i Komunës së Likovës, e cila bashkë me dhjetëra shqiptarë tjerë, ishte arrestuar të martën herët në mëngjes nën akuzën për “terrorizëm”. E liruar pas 24 orësh keqtrajtim në stacionin e policisë në Autokomandë, Feridja thotë se asnjëherë në jetë nuk e ka menduar se ajo do të akuzohet për “vrasje” ose “ndihmë” në ekzekutimin e një krimi të pesëfishtë. “I lutem Zotit të mos i ndodhë askujt ajo që unë e përjetova. Më morën në orën 4 të mëngjesit, e trishtuan mbesën 3-vjeçe, ndërsa nusen e djalit tim, e cila është shtatzënë, nga tmerri dhe fika e policëve, e shtruam në spital. Akoma nuk e kam parë nusen”, tregon Feridja, sipas të cilës, mënyra e bastisja së shtëpisë dhe akuzat e policisë ndaj saj tregojnë se drejtësia nuk është e njëjtë për gjithsecilin.
“Në fillim kishin bastisur shtëpinë ku nuk banon asnjeri, sepse dy djem i kam në Zvicër dhe një në Belgjikë. E kishin thyer derën e hyrjes dhe kur kanë parë se askush nuk gjendet aty, erdhën në shtëpinë ku ishim duke fletur unë, nusja e djalit dhe mbesa ime 3-vjeçe. Kur u futën me turr, u kërkova të bastisin ngadalë sepse ma tmerruan mbesën, e cila filloi të dridhet nga frika. Edhe nusja filloi të tmerrohet, frikohesha të mos i ndodhë asgjë, sepse edhe tre javë, presim të lind fëmijën”, kujton mëngjesin e hershëm 60-vjeçarja nga fshati Hotël.
Ajo tregoi se policia e ka pyetur edhe për Xhezair Shaqirin- Komandant Hoxhën/koha

Allahu ju shperbleft per postimin.
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Feride Bilalli (60) tregon përjetimet e frikshme nga sulmi i policisë në shtëpi të saj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: