islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
MesazhTitulli: NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT   NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 10 May 2012 - 16:50

NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT F1_10protmaq1336643809

NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT

Në Maqedoni për nesër janë paralajmëruar protesta të vetorganizuara të ndara nga shqiptarët dhe të shtunën nga maqedonasit, informon INA.

Protestat po organizohen përmes rrjeteve sociale, ku siç paralajmërohet të premten do të mbahen protesta të shqiptarëve në të gjitha qytetet e Maqedonisë Veriperëndimore me moton “Stop rasteve të montuara”.

Protestat që thirren përmes njoftimeve sidomos nga facebook, tashmë kanë marrë jehonën e tyre dhe se janë publikuar edhe oraret e mbajtjes së tyre në Shkup, Tetovë, Gostivar, Kumanovë, Strugë, Dibër, Kërçovë, etj.

Ndërkohë, thirrje për protesta janë bërë edhe nga rrjete sociale maqedonase. Në një nga thirrjet që ka marrë mbështetje masive është ajo e një grupi të ashtuquajtur “Protesta para qeverisë”, ku thirren qytetarët për të protestuar të shtunën para Qeverisë. Sipas mesazheve të bëra ky organizim do të jetë në formën e kundërprotestës kundër shqiptarëve. Në këtë profil interneti virutal nuk kanë shpëtuar fyerjet e rënda antishqiptare dhe antifetare.

Ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska deklaroi se po ndjekë të gjitha porositë në internet lidhur me organizimin e protestave të paralajmëruara.

“MPB po ndjek këto porosi dhe gjuha që përdoret në ato portale është e pahijshme. Si institucione përgjegjëse do të ndërmarrin të gjitha masat për të mbrojtur sundimin e së drejtës. Do të reagojmë ndaj çdokujt që do të shkelë rendin dhe ligjin”, ka theksuar ministrja Jankullovska. Protestat deri tani nuk janë mbështetur nga asnjë parti politike, por ato janë vetorganizuar. /koha

Allahu ju shperbleft per postimin.
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: