islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
ForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës

Share
 

 Shija e Gatimit-----"Pulë me zarzavate"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Shija e Gatimit-----"Pulë me zarzavate" Empty
12052012
MesazhShija e Gatimit-----"Pulë me zarzavate"

Shija e Gatimit-----"Pulë me zarzavate" 9k=


Përbërësit:


  1. 500 gr.fileto pule
  2. 2 speca të kuq.
  3. 2 karota
  4. 1 kokërr qepë e madhe
  5. 4-5 thelpinj hudhër
  6. 2-3 domate
  7. majdanoz sipas dëshirës
  8. 3 lugë salce të kuqe pelte
  9. kripë, piper i zi, pak piper djegës
Përgatitja:

Presim në copa kubike të vogla filetot, i skuqim në tenxhere ku më parë kemi hedhur 4 lugë vaj, më pas shtojm qepën e prerë imët,specat,karotat dhe pasi janë skuqur disi shtojmë domatet e prera në copa të vogla dhe thelpinjtë e hudhrës të prera imët, piperin e zi,kripën.

I lejmë 4-5 minuta në zjarr të gjitha së bashku dhe më pas shtojmë salcën.I vëmë kapakun dhe i lejmë 5 minuta.Para se t`i hedhim rreth dy gota ujë.
Për rreth 30 minuta ajo do të jetë gati.

Pilafi bëhet shumë i shijshëm kur ta hedhim këtë gatim mbi një pjatë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shija e Gatimit-----"Pulë me zarzavate" 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Shija e Gatimit-----"Pulë me zarzavate" :: Komentet

No Comment.
 

Shija e Gatimit-----"Pulë me zarzavate"

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: