islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? Empty
MesazhTitulli: A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...?   A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 13 May 2012 - 11:39


  • Nderi
  • Morali
  • Ndergjegjja

Si mendoni a duhet te jemi gjithmone te ndershem?A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? Empty
MesazhTitulli: I   A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptySun 13 May 2012 - 14:13

Po normal që duhet ti kemi të gjitha këto cilësi nëse kemi zgjehdur të jetojm si musliman.
Nderi është cilësi e besimtarit e cila e run atë po ra nderi atëherë ska vlerë jeta e tij sepse gjith Pejgamberët kanë thënë po nuk pate turp bën çka të dush e Nderi Turpi është pjes e imanit.
Poashtu edhe Morali sikurse turpi jan sikurse mishi me kocin jan të lidhur njëra me tjetrën e ne e kemi Muhammedin a.s shembullin më të mirë sa i përket nderit moralit.Allahu xh.sh thotë: Innema buithtu lijutemmime mekari mel ahlak : Vërtet Ty të kemi ngritur në shkallën më të lart të moralit.
Dhe kur njeriu të jet i moralshëm i ndershëm dhe turpshëm ai është Musliman me shkronj të Madhe dhe islami i tij është si në fjal ashtu edhe në vepër ai me të vërtetë e ka kuptuar islamin dhe ka sukses namazi i tij,agjërimi i tij,haxhi e kështu em radh.
Pra njeriu asnjëher nuk duhet ti pkus lidhjet me këta cilësi nëse don të jetoj si musliman dhe të vdes si i till pra musliman.

Allahu ju shperbleft per postimin.
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? Empty
MesazhTitulli: Re: A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...?   A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? EmptyThu 14 Mar 2013 - 13:15

po moter e nderuar gjithmon duhet te jemi te ndershem se kjo e kenaq allahun e madherishem A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? 61460. ska rendesi si te bjen jeta rend apo lehte i ndershem duhet te jet nje besimtar deri ne frymen e fundit se do gjej driten e allahut ne te 2ja jetet. Allahu me amin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? Empty
MesazhTitulli: Re: A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...?   A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A duhet të jemi gjithmonë të ndershëm...?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: