islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyToday at 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyToday at 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyYesterday at 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyYesterday at 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyYesterday at 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyYesterday at 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty96%DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty0%DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty0%DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty0%DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty1%DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty2%DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Shiko mesazhet pa përgjigje
 

DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!!

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Lexoni rregullat këtu

Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se me vendos se të futeni brenda lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.


Pik së pari e falemenderoj All-llahun xh.sh që mamundësoj që të hapi një forum i cili ka qenë ëndër e kahmotshe për mua përshkak se kisha dëshirë që edhe ju të jeni përkrahës në thirjen islame dhe ta jepni kontributin tuaj dhe ja më në fund All-llahu xh.sh na mundësoj një gjë të till dhe tash pritet aktiviteti juaj.
Por sic e dim Islami është sistem jete dhe ka rregulla që duhet tu përmbahemi edhe kiforum si një deg e trungut të quajtur Islam lyp nga ne t`ju përmbahemi disa rregullave të cilët rregulla do të na mundësojn që të bashkëbiseodjm në qetësi të mësojm atë që nuk edimë, ta rikujtojm atë që e kemi harruar etj.


All-llahu ju shpërbleft për mirkuptim


Rregullat e forumit janë:

 

 1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
 2. Mos përdorni fjalë banale, kërcnuese apo ofenduese.Sepse kjo nuk është Islame.
 3. Postoni në vendin e duhur duke zgjedhur rubrikëne  duhur për temën tuaj dhe mos ofendo antarët e forumit.
 4. Mos postoni  postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
 5. Kur të kërkoni ndihmë, te titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
 6. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
 7. Figura apo avatari juaj duhet të ketë përmbajtje të mirë dhe jo figura njerëzish.
 8. Staffi i forumin është i autorizuar në çfarëdo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.

 9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve, për këtë gjë mund të kontaktoni me WebMasterin.
 10. Qëllimi i forumit është që ta ritim nivelin e dijenis islame përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
 11. WebMasteri apo owneri  është vendimprurës për gjithqka.
 12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të lidhet me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
 13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
 14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të postohen tema me mendim selefisto-vehabite qe ndjellin percarje.
 15. Ato tema qe nxitin percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit sepse ki eshte nje forum që i përmbahet medhehbit hanefi e nuk i mer parasysh mendimet "selefiste"-vehabite.
 16. Antaret e ForumiVizitor kan te drejten e tyre te ankohen per ndonje padrejtesi qe ben stafi i Moderatoreve te Forumit islamieshtedrit duke derguar mesazh tek Adminat "Admin",Admine-Meli, dhe Zudi-Fejzuli.
 17. Per sa i perket dhomës së bisedimit (chatit) që gjendet në krye të Forumit janë të përjahstuara motrat sepse kan chatine veçant për motrat.
Kush nuk i përmban rregullat dhe evidentohet shkelja e rregullave do të miren masa me tërhjekjen e vërejtjes si dhe edhe me  largimin e antarit nga forumi.

                          Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.


00
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty
Recently shared images
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Kush është në linjë
Kush është në linjëAnëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 3 Bots
Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40

Anëtarët të regjistruar Asnjë
Bots : Google, bing, Qwant
Members connected during last 24 hours : Admin
Users having a birthday today : ibnmusa (43), qendrim (33)
Users with a birthday within the next 7 days: amina69 (29), nazlie (37), syjeta (38)
Legjenda : [ Administrator ][ S.Moderator ][ Anetar/e aktiv ][ Moderator/e ][ Motrat-Islame ][ Antarë/e-Fillestar/e ][ Mysafir i/e regullt ][ Imamat-Hoxhallaret ][ Pena e artë ][ Antarët Vip ]

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur