islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Audio Ligjerata EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Audio Ligjerata EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Audio Ligjerata EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Audio Ligjerata EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Audio Ligjerata EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Audio Ligjerata EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Audio Ligjerata EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Audio Ligjerata EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Audio Ligjerata EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Audio Ligjerata EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Audio Ligjerata EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Audio Ligjerata EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Audio Ligjerata EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Audio Ligjerata EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Audio Ligjerata EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Audio Ligjerata EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Audio Ligjerata EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Audio Ligjerata EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Audio Ligjerata EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Audio Ligjerata EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Audio Ligjerata EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Audio Ligjerata EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Audio Ligjerata EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Audio Ligjerata EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Audio Ligjerata EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Audio Ligjerata EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Audio Ligjerata EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Audio Ligjerata EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Audio Ligjerata EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Audio Ligjerata EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Audio Ligjerata EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Audio Ligjerata EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Audio Ligjerata EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Audio Ligjerata EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Audio Ligjerata EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Audio Ligjerata EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Audio Ligjerata EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Audio Ligjerata EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Audio Ligjerata EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Audio Ligjerata EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Audio Ligjerata Empty20%Audio Ligjerata Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Audio Ligjerata Empty7%Audio Ligjerata Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Audio Ligjerata Empty7%Audio Ligjerata Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Audio Ligjerata Empty7%Audio Ligjerata Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Audio Ligjerata Empty7%Audio Ligjerata Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Audio Ligjerata Empty7%Audio Ligjerata Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Audio Ligjerata Empty7%Audio Ligjerata Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Audio Ligjerata Empty37%Audio Ligjerata Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault
Ligjerata mp3 nga Jakup Hasipi{Allahu emëshiroft}
 
11Admin10023
Audio Ligjerata Islami12prej Thu 12 Feb 2015 - 18:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Zudi Fejzuli///Tema e mbajtur ne diten e Kurba Bajramit!
 
0Zudi Fejzuli1235
avatarprej Fri 29 Nov 2013 - 21:20
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Admin2256
Audio Ligjerata Islami12prej Sun 2 Jun 2013 - 12:11
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 4Admin7880
Audio Ligjerata Islami12prej Sun 16 Dec 2012 - 21:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 14Admin6205
Audio Ligjerata Islami12prej Fri 30 Nov 2012 - 14:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 12Admin4819
Audio Ligjerata Islami12prej Thu 1 Nov 2012 - 0:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin3068
Audio Ligjerata Allahm10prej Wed 24 Oct 2012 - 18:48
Ilirjakupi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 1aksa2749
avatarprej Wed 11 Jul 2012 - 14:38
lindita Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1794
Audio Ligjerata Islami12prej Sun 17 Jun 2012 - 11:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0aksa3714
Audio Ligjerata 161-29prej Thu 8 Sep 2011 - 8:02
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1487
Audio Ligjerata Islami12prej Sun 5 Jun 2011 - 8:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1391
Audio Ligjerata Islami12prej Sun 5 Jun 2011 - 7:32
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1418
Audio Ligjerata Islami12prej Tue 31 May 2011 - 11:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1569
Audio Ligjerata Islami12prej Mon 16 May 2011 - 9:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1373
avatarprej Sat 14 May 2011 - 18:29
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1377
Audio Ligjerata Islami12prej Wed 11 May 2011 - 10:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1337
Audio Ligjerata Islami12prej Sat 7 May 2011 - 20:55
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1328
Audio Ligjerata Islami10prej Wed 4 May 2011 - 10:34
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1393
Audio Ligjerata Islami12prej Mon 2 May 2011 - 9:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Mr.Uzeir-Ibrahimi1581
Audio Ligjerata Islami12prej Sat 23 Apr 2011 - 21:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re
Shefqet Krasniqi
 
2besimi51386
Audio Ligjerata Jj10prej Fri 1 Apr 2011 - 15:22
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riAudio ligjerata
ligjerat
 
0Vizitor1600
Audio Ligjerata Jj10prej Fri 4 Mar 2011 - 15:07
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0aksa1770
Audio Ligjerata 161-29prej Sun 12 Dec 2010 - 12:14
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riAudio ligjerata 3Admin2074
Audio Ligjerata Islami10prej Fri 29 Oct 2010 - 20:59
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Admin3008
Audio Ligjerata Islami12prej Mon 27 Sep 2010 - 11:59
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi2069
Audio Ligjerata Islami10prej Tue 22 Jun 2010 - 9:14
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
eMRAT E LIGJERATAVE JANë Të SHëNUARA MBI FOT
 
0Admin3419
Audio Ligjerata Islami12prej Tue 27 Apr 2010 - 8:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0ahiret1522
Audio Ligjerata 135-29prej Wed 14 Apr 2010 - 19:29
ahiret Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin3659
Audio Ligjerata Islami12prej Tue 1 Dec 2009 - 10:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin2428
Audio Ligjerata Islami12prej Wed 18 Nov 2009 - 21:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin4518
Audio Ligjerata Islami12prej Thu 23 Jul 2009 - 9:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire