islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Forumi i përgjithshëm EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Forumi i përgjithshëm EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Forumi i përgjithshëm EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Forumi i përgjithshëm EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Forumi i përgjithshëm EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Forumi i përgjithshëm EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Forumi i përgjithshëm EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Forumi i përgjithshëm EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Forumi i përgjithshëm EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Forumi i përgjithshëm Empty96%Forumi i përgjithshëm Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Forumi i përgjithshëm Empty0%Forumi i përgjithshëm Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Forumi i përgjithshëm Empty0%Forumi i përgjithshëm Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Forumi i përgjithshëm Empty0%Forumi i përgjithshëm Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Forumi i përgjithshëm Empty1%Forumi i përgjithshëm Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Forumi i përgjithshëm Empty2%Forumi i përgjithshëm Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Shiko mesazhet pa përgjigje
 

Forumi i përgjithshëm

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Tema Islame

Tema IslameKetu munde te postoni Tema te lira.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
512717
Forumi i përgjithshëm 3502-66Vargje te ...
Tue 5 May 2020 - 19:04
Agim Tanushi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Hudbe Islame

Hudbe nga Mr.Uzeir Ibrahimi si dhe Xhelal ef.Xhemaili Postoni edhe ju Hudbet tuaja.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
4149
Forumi i përgjithshëm Islami12[Hudbe e X...
Tue 15 Oct 2019 - 2:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Thënie të Dijetarëve

Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
00
Asnjë mesazh i ri

Tekste Ilahijesh

511
Forumi i përgjithshëm 2420-35Nje tekst ...
Thu 28 Feb 2019 - 16:13
mujo007 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Vaktit e ramazanit Imsaki

Vaktit e ramazanit nëpër botë
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
2528
Forumi i përgjithshëm Islami12Vaktia e R...
Fri 26 May 2017 - 20:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Urimet e Ramazanit

Es-selamu alejkum të nderuar antarë/e këtu në këtë rubrik ju keni mundësi të shkruani uriemt e jauaj për Ramazanin.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
00
Asnjë mesazh i ri

Projekte dhe punime nga Forumi

Këtu postoni të gjitha punimet e juaja që kan emrine forumit.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
1246
Forumi i përgjithshëm Islami12Projekt i ...
Sat 29 Dec 2012 - 21:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Testoni njohurit tuaja

Këtu do të mund të parashtroni pyetje dhe do të përgjigjen antarët e forumit pra është si një lloj kuizi.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
00
Asnjë mesazh i ri

Luaj në Kuizin Islami-eshte-dritModeratorët: Moderator/e, S.Moderator
00
Asnjë mesazh i ri

Mjeksia Islame

Këtu mund ti pटstoni gjithqka që ka të baje me mjeksin profetike dhe gjithqka që përmendet në Kur`an
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
3864
Forumi i përgjithshëm Islami12[Mjeksia i...
Sat 7 Feb 2015 - 20:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Nga Medreseja

Këtu shkruani gjithqka që ka të bëjë me medresen me lëndët mësimet etj.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
812
Forumi i përgjithshëm Islami11LISTA E ST...
Tue 28 Aug 2012 - 13:40
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lajme dhe lajmërime.Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
5263
Forumi i përgjithshëm Islami12Lajme: BE-...
Wed 20 Mar 2019 - 21:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lajmet DitoreModerator: S.Moderator
17701811
Forumi i përgjithshëm Islami12[Lajme Dit...
Wed 15 Apr 2020 - 5:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

AktualiteteModeratorët: Moderator/e, S.Moderator
501581
Forumi i përgjithshëm Islami12Rikthimi i...
Fri 10 Apr 2020 - 19:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Pyete Hoxhen

Këtu mund tu parashtroni pyetje Hoxhallarve: Mr.Uzeir Ibrahimi,,Burim ef Sherifi si dhe mua Ilaz Salihi
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
315893
Forumi i përgjithshëm Jj10Allahu na ...
Sun 1 Nov 2020 - 22:18
motra gj.al  Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kthime në Islam

Këtu mund të postoni raste të personave që kalojn në Islam.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
113144
Forumi i përgjithshëm Islami12Allahu ma ...
Mon 8 Apr 2019 - 19:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Dua të ndryshme IslameModeratorët: Moderator/e, S.Moderator
122180
Forumi i përgjithshëm Islami12Duaja kund...
Wed 8 Apr 2020 - 3:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Tregime Islame

Këtu shkruani tregime Islame
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
407469
Forumi i përgjithshëm Islami12(Tregim Is...
Mon 12 Oct 2020 - 0:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Meditime Islame

Këtu mudneni të psotoni meditime islame nga dijetar dhe shkrues të ndryshëm
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
44
Forumi i përgjithshëm Islami12Pres ditën...
Wed 27 Feb 2019 - 23:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kuzhina Islame

Këtu mundeni të postoni Pregatitje ushqimore receta me foto si dhe me shkrim
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
5559
Forumi i përgjithshëm Islami12[Kuzhine] ...
Tue 15 Jul 2014 - 1:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Gazmore(Humor)

Ketu mund te postoni Gazmore (humor) , apo barcoleta me kuptim te mire dhe cdo gazmore me fjale banale do te fshihet si dhe ka mundesi te fshihet edhe anetari!
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
116166
Forumi i përgjithshëm Islami12Buzeqeshun...
Wed 13 Mar 2019 - 20:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Zbulime

Ketu keni mudnesi te postoni zbulime te reja qe jane bere mundeni edhe me fotografi ti paraqitni.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
11
Forumi i përgjithshëm Islami12[zbulim]Sh...
Sat 24 Jan 2015 - 15:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Teknologji dhe Shkencë

Këtu mund të psotoni të rejat nga Teknologjia si dhe gjithçka që ka të baj me shkencën
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
108120
Forumi i përgjithshëm Islami12[Teknologj...
Wed 8 Apr 2020 - 3:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Edhe kjo ndodh!

Kjo eshte nje rubrik ku keni mudnesi te psotoni gjera interesnate qe ndodhin neper bote por mos te jene ne kundershtim me Islamin.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
22
Forumi i përgjithshëm Islami12Edhe kjo n...
Thu 14 Mar 2019 - 22:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Shëndetësi

Ketu mund te postoni gjithcka ne lidhje me shendetin,semurjet sherimet etj.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
2323
Forumi i përgjithshëm Islami12[Shendetes...
Mon 12 Oct 2020 - 0:14
Admin Shiko mesazhin e fundit
Forumi i përgjithshëm Empty
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja9999
Forumi i përgjithshëm Allahm10Fri 8 Jul 2011 - 12:44
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja3394
Forumi i përgjithshëm Allahm10Sat 11 Jun 2011 - 14:42
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja2254
Forumi i përgjithshëm Allahm10Thu 9 Jun 2011 - 10:27
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja2047
Forumi i përgjithshëm Allahm10Thu 9 Jun 2011 - 10:26
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja2535
Forumi i përgjithshëm Allahm10Thu 9 Jun 2011 - 10:25
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2mekja3075
Forumi i përgjithshëm Avatar10Sat 12 Feb 2011 - 19:07
mekja Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderator:S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire