islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
Allahun - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
Allahun - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
Allahun - Kërko EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Allahun - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Allahun - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Allahun - Kërko EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Allahun - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Allahun - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Allahun - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Allahun - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Allahun - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Allahun - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Allahun - Kërko EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Allahun - Kërko EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Allahun - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Allahun - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Allahun - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Allahun - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Allahun - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Allahun - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Allahun - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Allahun - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Allahun - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Allahun - Kërko EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Allahun - Kërko EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Allahun - Kërko EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Allahun - Kërko EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Allahun - Kërko EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Allahun - Kërko EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Allahun - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Allahun - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Allahun - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Allahun - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Allahun - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Allahun - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Allahun - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Allahun - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Allahun - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Allahun - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Allahun - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Allahun - Kërko Empty96%Allahun - Kërko Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Allahun - Kërko Empty0%Allahun - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Allahun - Kërko Empty0%Allahun - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Allahun - Kërko Empty0%Allahun - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Allahun - Kërko Empty1%Allahun - Kërko Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Allahun - Kërko Empty2%Allahun - Kërko Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 51 matches for Allahun

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i riIslam

  (Tregim islam) Lotët e jetimit që e priste Allahun


Tregime Islame0Admin1355Sun 9 Oct 2016 - 1:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Video Ilahije] Ilahije 2014- Besir Ferati - Ke Frik Allahun


Video Ilahije0Admin726Tue 28 Oct 2014 - 22:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Duaja e pranuar nga sinqeriteti i besëlidhjes dhe marrëveshjes me Allahun


Tregime Islame0Admin1196Fri 26 Sep 2014 - 23:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  JA si ka lind festa e SH.VALENTINIT..nga fest pagane idhujtare ne fest krishtere.....MUSLIMANI/NJA..QE KA FRIK ALLAHUN NUK E FESTON...AJO ESHT IDHUJTARI...DHE HIDHERIM I ALLAHUT...


Tema Islame0rezarta681Thu 13 Feb 2014 - 13:42
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Rikujtim per te gjithe muslimanet***Keni frig Allahun dhe mos e hidheroni Ate*** Distancoheni nga festimi i paganve dhe mos u soldfarizoni me ata!!!


Lajme dhe lajmërime.0Admin852Tue 31 Dec 2013 - 14:04
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Thuaj stop kesaj feste te mallkuar e mos e hidhero Allahun xh.sh vetedisohu o musliman!


Speciale1Admin2751Tue 31 Dec 2013 - 12:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  [Tregim islam] Tregtia me Allahun!


Tregime Islame0Admin1332Tue 19 Nov 2013 - 12:04
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Te dehurit dhe tallja e tyre me Allahun (Estagfirullah),Subhan'Allah Ja Vlenn Ta Lexonii !!!


Tregime Islame0Admin1462Thu 7 Nov 2013 - 14:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish


Kurbani2Vizitor1040Sun 13 Oct 2013 - 0:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Xhunejd Bagdadi dhe dashuria për Allahun xh.sh.[Tregim Islam]


Tregime Islame0Admin1106Mon 22 Jul 2013 - 20:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pasha Allahun, po e shoh vendin tim në Xhenet


Tregime Islame0Admin1132Wed 26 Dec 2012 - 18:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr. Shefqet Allahun në ndihmë.


Lajmet Ditore0Shemsi691Wed 14 Nov 2012 - 19:21
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  TREGIM: Njeriu i cili foli (në ëndërr) me Allahun


Tregime Islame0Admin1337Wed 26 Sep 2012 - 9:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Afif Osmani-Allahun Falenderoj (New Album 2012)


Audio Ilahie0Admin5112Sun 9 Sep 2012 - 13:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  FALËNDERO ALLAHUN E LARTËSUAR


Temat e Rmazanit0Admin886Mon 23 Jul 2012 - 15:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Me Allahun


Artikuj0Admin772Thu 12 Jul 2012 - 11:36
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Me Allahun!


Artikuj0Admin2000Sun 10 Jun 2012 - 20:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Burri im ke frikë Allahun!


Tregime Islame0Admin1299Wed 16 May 2012 - 8:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mbështetja e sinqertë në Allahun e madhëruar


Tregime Islame0Admin1074Tue 15 May 2012 - 9:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pro sllaveve: "Tiranes kryqtare dhe Prishtines tradhtare" Ju pengon islami dhe te paftyret kritikojnë protestën me elementet fetare....Skemi nevoj per ju o berlloka kemi Allahun dhe na mjafton Ai!


Lajmet Ditore1Admin561Sun 6 May 2012 - 13:31
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A jeni permalluar per Allahun? Ndani vetem 4 min e 25 sek. per ta kuptuar kete!


Video Ligjerata nga youtue0Shemsi1313Mon 9 Apr 2012 - 14:43
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Të kesh sukses me Allahun


Tema Islame0REJHANA-ENSAR759Sat 7 Apr 2012 - 14:16
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nëse gjen Allahun ke gjetur gjithçka por nëse e humb besimin në Të s`të mbetet asgjë


Tema Islame3Admin837Tue 21 Feb 2012 - 21:55
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si të sillesh me Allahun, kur Ai të jep begati?


Video Ligjerata nga youtue0Shemsi658Thu 9 Feb 2012 - 0:46
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Perse nuk e adhuron Allahun?Nga Bledar Haxhiu


Video Ligjerata nga youtue0Shemsi777Sun 29 Jan 2012 - 14:43
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Video e re nga E Dua Allahun !Një thirrje për ty (Fjalë nga thellësia e zemrës)


Video Ligjerata nga youtue0Shemsi818Mon 16 Jan 2012 - 0:14
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  - Pasha Allahun s`ka dyshim se kesaj ure do te kalojme une dhe ti vella/moter !


Tema Islame4Shemsi1899Sat 31 Dec 2011 - 15:47
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pendimi yt, gezon Allahun


Tema0Admin1458Sun 11 Dec 2011 - 16:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si të sillesh me Allahun kur t'i mbështetesh Atij?


Video Ligjerata nga youtue0Shemsi1214Wed 2 Nov 2011 - 22:07
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Jeta me Allahun


Video Projekte2Shemsi296Sun 16 Oct 2011 - 14:54
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si të sillesh me Allahun, kur je goditur me sprovë? [E RE]


Video Ligjerata nga youtue3Shemsi1898Thu 13 Oct 2011 - 8:58
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Kujto Allahun - Qenan Ismaili


Video ligjerata0aksa3315Thu 12 May 2011 - 10:01
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Si të sillesh me Allahun kur Ai është i kënaqur?! Video


Video Ligjerata nga youtue0Shemsi1551Sat 23 Apr 2011 - 19:49
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ai la të gjitha për Allahun, e Allahu i dha atij atë që e dëshirojë


Video Ligjerata nga youtue0Bona1459Sun 26 Dec 2010 - 15:46
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  “Nuk ka asgjë që nuk e madhëron Allahun


Hudbe I slame0Bona2002Wed 22 Sep 2010 - 0:51
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Takimi me Allahun (Iben Kajim el-Xheuziu)


Video Projekte0mujdin adili239Thu 2 Sep 2010 - 2:36
mujdin adili Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ndiej dhimbje me shum ta takoj Allahun pa mjeker


Tregime islame0REJHANA-ENSAR1549Sat 28 Aug 2010 - 16:44
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***


Ramazani0REJHANA-ENSAR1028Thu 26 Aug 2010 - 14:13
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Emrani i vogël-Allahun ne edojm verzioni 2010


Audio Ilahie1Admin690Sat 21 Aug 2010 - 22:53
keri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gatuaj duke përmendur Allahun!


Gruaja dhe familja në Islam0Bona1657Mon 16 Aug 2010 - 4:54
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A jeton ti për Allahun?


Video Ligjerata nga youtue0Albi-ibro1715Wed 4 Aug 2010 - 19:43
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  'Takimi me Allahun e Madhëruar!' - Ibn Kajim el Xheuzi


Video Ligjerata nga youtue0Albi-ibro1658Tue 3 Aug 2010 - 17:24
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Jeta me Allahun


Video Ligjerata nga youtue0Vizitor1514Tue 3 Aug 2010 - 10:02
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ÇDO FEMËR QË BESON NË ALLAHUN


Tema islame për femrat muslimane0Vizitor1649Sun 1 Aug 2010 - 18:04
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A je pregadit? Takimi me Allahun


Tema0Vizitor1428Wed 14 Jul 2010 - 9:58
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Halil Kastrati Tema: Durimi dhe Flijimi për Allahun


Video ligjerata0Admin1391Sun 4 Jul 2010 - 13:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nebi Rexhepi zvicer-Tema:Besimi në Allahun xh.sh


Video ligjerata0Admin1972Sun 13 Jun 2010 - 15:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  1 - 8 A jeton ti për Allahun? - Medarixh Es-Salikin - Muhammed Husejn Jakub


Video Ligjerata nga youtue8Albi-ibro1376Sun 30 May 2010 - 22:13
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ç`ke bërë sot për Allahun??? {Temë Islame}


Tema1Admin1407Thu 27 May 2010 - 15:46
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Mbështetja në Allahun xh.sh


Video ligjerata1Admin1609Tue 18 May 2010 - 18:32
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
Kërce tek: