islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
Gruaja - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
Gruaja - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
Gruaja - Kërko EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Gruaja - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Gruaja - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Gruaja - Kërko EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Gruaja - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Gruaja - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Gruaja - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Gruaja - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Gruaja - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Gruaja - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Gruaja - Kërko EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Gruaja - Kërko EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Gruaja - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Gruaja - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Gruaja - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Gruaja - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Gruaja - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Gruaja - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Gruaja - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Gruaja - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Gruaja - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Gruaja - Kërko EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Gruaja - Kërko EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Gruaja - Kërko EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Gruaja - Kërko EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Gruaja - Kërko EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Gruaja - Kërko EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Gruaja - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Gruaja - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Gruaja - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Gruaja - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Gruaja - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Gruaja - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Gruaja - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Gruaja - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Gruaja - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Gruaja - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Gruaja - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Gruaja - Kërko Empty96%Gruaja - Kërko Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Gruaja - Kërko Empty0%Gruaja - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Gruaja - Kërko Empty0%Gruaja - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Gruaja - Kërko Empty0%Gruaja - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Gruaja - Kërko Empty1%Gruaja - Kërko Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Gruaja - Kërko Empty2%Gruaja - Kërko Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 47 matches for Gruaja

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  A duhet të punojë gruaja?


Gruaja dhe familja në Islam0Admin921Mon 11 Mar 2019 - 21:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Problemet e komunikimit në martes (Gruaja dhe Familja në Islam)


Gruaja dhe familja në Islam0Admin951Mon 4 Mar 2019 - 15:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Gruaja dhe Familja ne islam] Dashuria, baza e një familje


Gruaja dhe familja në Islam0Admin1477Fri 20 Feb 2015 - 21:55
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Musai a.s dhe gruaja që lutej për fëmijë


Tregime Islame0Admin1272Sat 25 Oct 2014 - 14:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Gruaja turke viktimë e sulmit islamofobik në Austri


Lajmet Ditore0Admin629Sun 7 Sep 2014 - 23:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim nga Hadithet] Ibadetçiu dhe gruaja


Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s0Admin1104Sun 8 Jun 2014 - 16:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Gruaja dhe familja në islam] Metoda praktike për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve bashkëshortore


Gruaja dhe familja në Islam0Admin1202Mon 24 Feb 2014 - 21:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Gruaja në Islam] Tri hise nënën e një babanë


Tema islame për femrat muslimane0Admin1009Sun 23 Feb 2014 - 21:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Gruaja dhe Familja] Marrëdhënia ndërmjet bashkëshortëve:Një perspektivë kuranore


Gruaja dhe familja në Islam0Admin1032Thu 20 Feb 2014 - 17:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  [Gruaja ne islam] Martesa me anëtarin e farefisit, nxitje e panevojshme


Gruaja dhe familja në Islam0Admin1455Sat 26 Oct 2013 - 15:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Gruaja e Mursit iu bashkangjitet protestuesve


Lajmet Ditore0Admin789Fri 9 Aug 2013 - 14:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja myslimane shtatzënë sulmohet në Paris, humbet foshnjen


Lajmet Ditore0Admin583Tue 18 Jun 2013 - 21:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja e Asadit "mbledhë fonde" në Damask


Lajmet Ditore0Admin617Tue 19 Mar 2013 - 17:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja gjeneral po i ushtron luftëtarët opozitarë


Lajmet Ditore0Admin789Wed 24 Oct 2012 - 0:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Burri Dhe Gruaja


Gruaja dhe familja në Islam0Ummu Essma1540Tue 16 Oct 2012 - 18:23
Ummu Essma Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  BeH: Gruaja e parë kryetar komune me nikab në Evropë


Lajme dhe lajmërime.0Mr.Uzeir-Ibrahimi900Tue 9 Oct 2012 - 23:01
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja eshte ...


Gruaja dhe familja në Islam2Mr.Uzeir-Ibrahimi1600Fri 27 Jul 2012 - 11:51
Albana... Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gjeja me e vlefshme ne kete bote eshte gruaja e devotshme


Gruaja edukatore0Ummu Amar1218Tue 19 Jun 2012 - 15:15
Ummu Amar Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  6 femra dhe gruaja 60 vjeçare në mesin e të arrestuarve


Aktualitete1Shemsi729Wed 2 May 2012 - 18:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ♥♥♥ ... Gruaja jote është e gjithë bota për ty ... ♥♥♥


Gruaja dhe familja në Islam2Shemsi2088Mon 2 Apr 2012 - 21:49
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja e mirë, dhe edukimi i fëmijës së saj..


Gruaja edukatore2Zudi Fejzuli1924Wed 28 Mar 2012 - 22:32
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja që u dobësua 200 kilogramë nga 320 në 120


00Admin495Sun 4 Mar 2012 - 21:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja jote është e gjithë bota për ty


Gruaja dhe familja në Islam0Admine-Meli1399Wed 8 Feb 2012 - 14:31
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja per te qene nder te zgjedhurat dhe e dashur te Zoti duhet t'i plotesoj keto kritere..


Këshilla motrës muslimane1Zudi Fejzuli1543Sun 1 Jan 2012 - 21:23
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja shembullore


Tregime mbi as-habet r.anha0Admine-Meli2562Sat 17 Dec 2011 - 20:47
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe

  Gruaja duhet te ndihmohet


Gruaja dhe familja në Islam0Admine-Meli1674Sun 27 Nov 2011 - 1:07
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Letër dashurie - Oj gruaja ime e ardhshme, qëndro e fortë në këtë furtunë


Tema islame për femrat muslimane0Admine-Meli1804Fri 21 Oct 2011 - 13:31
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Në Arabi Gruaja në timon dënohet me 10 kamzhikë


Aktualitete1Admin1337Fri 30 Sep 2011 - 14:50
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Çfarë kërkon Islami nga gruaja?


Këshilla motrës muslimane0Admine-Meli1785Mon 26 Sep 2011 - 9:08
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zubejr ibnu Avam dhe gruaja e tij Esmaja


Tregime mbi as-habet r.anha0Admine-Meli1832Thu 22 Sep 2011 - 1:09
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja jote është e gjithë bota për ty


Gruaja dhe familja në Islam0muslimanja1779Fri 12 Aug 2011 - 0:11
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja ne Islam


Libra Islame0Bona475Sun 1 May 2011 - 1:07
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Ahmed Bukhatir - Gruaja ime ( Zawjati )-( My Wife ) Shqip


Video Ilahije2Bona467Fri 1 Apr 2011 - 18:19
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  GRUAJA MË E LUMTUR NË BOTË


Libra Islame31Vizitor671Mon 21 Feb 2011 - 16:45
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Gruaja në Kur'an


Tema islame për femrat muslimane1Bona3119Sun 20 Feb 2011 - 3:30
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Gruaja në Islam


Tema islame për femrat muslimane6Bona2418Thu 17 Feb 2011 - 9:53
merjemm Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 Gruaja dhe edukimi •


Gruaja dhe familja në Islam0Bona1932Wed 24 Nov 2010 - 13:58
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja (Gazmore)


Gazmore(Humor)0Vizitor1800Mon 27 Sep 2010 - 23:03
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Trashëgimia dhe gruaja para Islamit


Tema islame për femrat muslimane0Vizitor2078Thu 22 Jul 2010 - 11:11
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja e Devotshme


Tregime islame2Albi-ibro1563Sat 26 Jun 2010 - 0:26
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gjerat qe jane te ndaluara kur Gruaja eshte ne gjendje te Hajzit dhe Nifasit


Tema islame për femrat muslimane0Burim-Sherifi2566Fri 4 Jun 2010 - 15:16
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Humora:Handikepët,Berberi,Shkrimtari I shëmtuar dhe gruaja e bukur


Gazmore(Humor)0Admin1800Sat 15 May 2010 - 23:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja që flet me Kuran


Kur`an0ummAmr2609Sat 24 Apr 2010 - 17:16
ummAmr Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja që fliste me Kur`an


Tema islame për femrat muslimane0Vizitor1735Mon 12 Apr 2010 - 8:33
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Islami dhe Gruaja


Gruaja dhe familja në Islam0Vizitor3675Sat 26 Dec 2009 - 20:08
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A i lejohet ne Islam qe gruaja te e merr mbiemrin e burrit?


Pyete Hoxhen1Vizitor4072Sat 26 Dec 2009 - 20:02
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gruaja si thirrëse në vendin tonë


Tema islame për femrat muslimane0Vizitor1688Wed 11 Nov 2009 - 23:21
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1
Kërce tek: