islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
bajrami - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
bajrami - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
bajrami - Kërko EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
bajrami - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
bajrami - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
bajrami - Kërko EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
bajrami - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
bajrami - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
bajrami - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
bajrami - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
bajrami - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
bajrami - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
bajrami - Kërko EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
bajrami - Kërko EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
bajrami - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
bajrami - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
bajrami - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
bajrami - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
bajrami - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
bajrami - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
bajrami - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
bajrami - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
bajrami - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
bajrami - Kërko EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
bajrami - Kërko EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
bajrami - Kërko EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
bajrami - Kërko EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
bajrami - Kërko EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
bajrami - Kërko EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
bajrami - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
bajrami - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
bajrami - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
bajrami - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
bajrami - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
bajrami - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
bajrami - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
bajrami - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
bajrami - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
bajrami - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
bajrami - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
bajrami - Kërko Empty96%bajrami - Kërko Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
bajrami - Kërko Empty0%bajrami - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
bajrami - Kërko Empty0%bajrami - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
bajrami - Kërko Empty0%bajrami - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
bajrami - Kërko Empty1%bajrami - Kërko Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
bajrami - Kërko Empty2%bajrami - Kërko Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 92 matches for bajrami

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri


Video Ligjerata të Ramazanit0Admin775Wed 20 May 2020 - 6:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 [ Sondazh ] [Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju?


Sondazhe Islame1Admin1349Thu 16 Jul 2015 - 14:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zekati dhe sadakut fitri - Zekerija Bajrami


Ligjeratat e Ramazanit0Admin1169Sat 19 Jul 2014 - 20:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [VIDEO LIGJERAT]..RINIA....Zekerija Bajrami dhe Metush Sulejmani ne Univerzitetin shteteror te Tetov


Video Ligjerata nga youtue0rezarta1265Fri 6 Dec 2013 - 0:09
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [VIDEO LIGJERAT]..Te mos na mashtron dunjaja dhe shejtani...Zekerija Bajrami..


Video Ligjerata nga youtue0rezarta1567Wed 27 Nov 2013 - 23:51
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [VIDEO LIGJERAT]..Vlerat e muajit Muharrem dhe dites se Ashurës..Sadullah Bajrami


Video ligjerata0rezarta1234Fri 1 Nov 2013 - 23:45
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Urime Kurban Bajrami nga stafi i Forumit


Diskutime të shpejta0Admin5232Mon 14 Oct 2013 - 21:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami..flijimi i Ibrahimit a.s birin e vet..Zekerija Bajrami(VIDEO LIGJERATE)...


Video ligjerata0rezarta1478Sat 12 Oct 2013 - 23:03
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ditet me te mira ne dunja ,dite e Dhul Hixhes.....Sadullah Bajrami {VIDEO}


Video ligjerata0rezarta1133Sat 5 Oct 2013 - 21:01
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami '' All-llahu të këqijve ju jep afat ''


Video ligjerata0Admin1164Sun 2 Jun 2013 - 20:40
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Çka don të festosh (2013)? - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admin1368Sat 29 Dec 2012 - 18:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim


Audio Ligjerata14Admin6364Fri 30 Nov 2012 - 14:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami Daveti Thirrja në ISLAM, është obligim i çdo Muslimani


Video ligjerata0Admin1441Tue 27 Nov 2012 - 20:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  URime Kurban Bajrami


Diskutime të shpejta0vildane1310Fri 26 Oct 2012 - 11:43
vildane Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami - Ilahi nga Nusret Kurtishi (Video)


Video Ilahije0Admin702Fri 26 Oct 2012 - 0:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nga stafi i forumit Urime Kurban Bajrami


Diskutime të shpejta3Zudi Fejzuli2301Fri 26 Oct 2012 - 0:00
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

 Shume i mire Dr.Zekerija Bajrami-Luftrat e Pejgamberit a.s jane mesim per ne


Video ligjerata1Admin2908Mon 20 Aug 2012 - 12:26
boboshti Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bujamin Bajrami - Jetimi (ILAHI) [Official Video HD]


Video Ilahije0Admin660Wed 25 Jul 2012 - 14:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zekirja Bajrami - Kapuni të gjithë për litarin e Allahut xh.sh


Video ligjerata0Admin1364Fri 2 Mar 2012 - 10:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tragjedi, në natën e VITIT TË RI - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue1Admin1155Sat 31 Dec 2011 - 22:49
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  REALITETI I VITIT TË RI - Dr.Shefqet Krasniqi dhe Dr.Zekerija Bajrami


Video ligjerata0Shemsi1619Fri 23 Dec 2011 - 0:37
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami, një ditë pranë Zotit


00Shemsi864Mon 7 Nov 2011 - 13:49
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Sadullah Bajrami - Vlera e 10 ditëve te dhul hixhrit


Video ligjerata0Bona1233Fri 4 Nov 2011 - 3:37
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Në Francë, Kurban Bajrami, kremtohet me pjesëmarrjen e muslimanëve të rinj


Lajmet Ditore0Admin1368Tue 1 Nov 2011 - 10:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekirja Bajrami - Si duhet ta ruajmë vëllezërin tonë


Video Ligjerata nga youtue0Admin1593Wed 5 Oct 2011 - 12:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A lejohet shikimi i serialeve turke? Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1707Thu 22 Sep 2011 - 13:31
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hoxhë Sadullah Bajrami - Në dasëm islame


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1732Thu 22 Sep 2011 - 13:28
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A lejohet përdorimi i faqes Facebook? - Omer bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1488Thu 22 Sep 2011 - 13:26
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nga një këshillë bashkëshortëve - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1329Thu 22 Sep 2011 - 13:17
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bajrami i Ramazanit Festa që respektohet edhe nga të krishterët


Aktualitete0Admin1293Sun 11 Sep 2011 - 11:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Foto ''Urime Fiter Bajrami''


Projekte dhe punime nga Forumi3Bona9999Wed 31 Aug 2011 - 22:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bajrami dhe simbolika e tij


Aktualitete0Admin1238Tue 30 Aug 2011 - 20:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Nata e Kadrit dhe vlera e saj


Video Ligjerata nga youtue4Admin2475Thu 25 Aug 2011 - 23:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami "Lufta e Bedrit" Punuar nga Forumi


Video ligjerata2Admin2314Tue 16 Aug 2011 - 14:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Video Ligjerata Enkas për Ramazanin nga Hoxhallarët tanë


Video Ligjerata nga youtue15Admin3267Sun 31 Jul 2011 - 12:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bjarami:1.Spjegimi mbi Kur`anin në Zvicër dhe 2.Fitër Bajrami poashtu e mabjtur në Zvicër.


Video ligjerata0Admin1828Thu 21 Jul 2011 - 9:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 Shume i mire Dr.Zekerija Bajrami-Pse Allahu xh.sh Pejgamberve u ka dhene muxhize


Video ligjerata0Admin2934Sun 17 Jul 2011 - 20:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Imani ne brendi Islami ne praktik


Video ligjerata0Admin1942Sat 16 Jul 2011 - 22:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Sadullah Bajrami Mbulesa


Video Ligjerata nga youtue2I Love Allah1922Tue 5 Jul 2011 - 13:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Meritat e muslimanve te parë


Audio Ligjerata0Admin1702Mon 16 May 2011 - 9:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - 1 Prilli ( Pyetje dhe Pergjigje )


Video Intervista0Bona3782Sat 2 Apr 2011 - 2:22
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Muslimanë gjithmonë të jemi - Omer Bajrami


Video Ilahije0Bona611Fri 18 Feb 2011 - 1:31
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 Shume i mire Dr.Zekerija Bajrami - 4 Medh'hebet dhe pasimi i tyre


Video ligjerata0Albi-ibro3001Tue 8 Feb 2011 - 15:58
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Viti i RI - Dr. Zekerija Bajrami


Video ligjerata4Bona1762Tue 28 Dec 2010 - 22:38
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami Pasiviteti i të mirëve e ndihmon të keqen All-llahu xh.sh. ska dobi nga ibadeti jonë as dëm nga gjunahet tona


Video ligjerata0Admin1549Sat 18 Dec 2010 - 10:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dasma e hoxhës së nderuar Omer ef. Bajrami djali i dr. zekerija bajramit


Video ligjerata6aksa3096Thu 16 Dec 2010 - 2:37
selami Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Si ta ruajm vllazërinë tonë


Video ligjerata1Admin1676Mon 6 Dec 2010 - 0:28
Sara-Luan Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 Shume i mire Dr.Zekerija Bajrami-As shkrimet e as fyerjet e armiqve nuk e ulin nderin dhe vlerën e Muhammedit a.s


Video ligjerata0Admin2025Wed 24 Nov 2010 - 10:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Ditën e Gjykimit të Gjithë do të qëndrojm të vetëm para Allahut xh.sh


Video ligjerata0Admin1784Sun 21 Nov 2010 - 12:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tërnava: Bajrami, festë e humanizmit


Lajmet Ditore0Admin1757Tue 16 Nov 2010 - 20:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
Kërce tek: