islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
fundit - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
fundit - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
fundit - Kërko EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
fundit - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
fundit - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
fundit - Kërko EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
fundit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
fundit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
fundit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
fundit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
fundit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
fundit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
fundit - Kërko EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
fundit - Kërko EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
fundit - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
fundit - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
fundit - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
fundit - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
fundit - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
fundit - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
fundit - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
fundit - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
fundit - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
fundit - Kërko EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
fundit - Kërko EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
fundit - Kërko EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
fundit - Kërko EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
fundit - Kërko EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
fundit - Kërko EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
fundit - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
fundit - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
fundit - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
fundit - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
fundit - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
fundit - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
fundit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
fundit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
fundit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
fundit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
fundit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
fundit - Kërko Empty96%fundit - Kërko Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
fundit - Kërko Empty0%fundit - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
fundit - Kërko Empty0%fundit - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
fundit - Kërko Empty0%fundit - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
fundit - Kërko Empty1%fundit - Kërko Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
fundit - Kërko Empty2%fundit - Kërko Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 75 matches for fundit

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit


Temat e Rmazanit1Admin1610Wed 13 May 2020 - 6:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara


[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2 ]
Filma serik Islam78Admin10476Fri 24 Apr 2020 - 4:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kuran me shkronja Latine Suret e fundit


Kur'ani me transkriptim0Admin741Tue 21 Apr 2020 - 20:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Film serik islam...............Ramazani i fundit


Filma serik Islam16Admin2134Mon 14 Oct 2019 - 17:35
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe

  [Hudbe e Xhumas] Dersi i Xhumas së katërt e Ramazanit mbajtur në Xhamine shqiptarve Bibbien Itali Ligejrues: Ilaz Salihi Tema: Dhjet Ditët e fundit të Ramazanit dhe Sunneti i harruar e në zhdukje e sipër "Itikafi"


Hudbe Islame0Admin869Sat 11 Jul 2015 - 5:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Ramazani i fundit i Amrit


Tregime Islame0Admin1098Fri 10 Jul 2015 - 5:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Koha më e bekuar e vitit – dhjetë ditët e fundit të Ramazanit


Temat e Rmazanit0Admin848Fri 10 Jul 2015 - 1:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pyetje Hoxhes: Pyetje ne lidhje me talakin?...Pyetje e fundit ne kete seri pyetjesh?


Pyete Hoxhen10mujo0073562Wed 17 Jun 2015 - 13:56
muammer_ademi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Fillojm me suren e fundit suretun-nas


Kur'ani me transkriptim0Admin892Sun 7 Sep 2014 - 17:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Shansi i fundit


Tregime Islame0Admin1583Mon 21 Apr 2014 - 20:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale


As`habët r.a0Admin631Sat 22 Feb 2014 - 20:04
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] 10.000 sirianë ikin në Turqi në dhjetë ditët e fundit


Lajmet Ditore0Admin553Tue 11 Feb 2014 - 17:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Film serik Islam] "Jeta e dhias" Sprovat dhe mundimet.


Filma serik Islam28Admin3125Tue 4 Feb 2014 - 13:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Shehadeti ne castet e fundit te jetes..


Tema Islame0rezarta814Sun 10 Nov 2013 - 23:23
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Lajmet Ditore] Këshilltari i Mursit rrëfen momentet e fundit në zyrën e presidentit


Lajmet Ditore0Admin529Fri 4 Oct 2013 - 17:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Davutoglu-OKB-së: Shansi i fundit për ta shpëtuar fytyrën tuaj


Lajmet Ditore0Admin505Fri 27 Sep 2013 - 21:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  VIDEO KUSHTUAR DITËS SË SOTME (DITA E FUNDIT E RAMAZANIT)


Video Projekte0Shemsi336Wed 7 Aug 2013 - 15:08
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dita e fundit e Ramazanit


Spote dhe video projekte0Admin1250Tue 6 Aug 2013 - 17:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hytëm në Dhjetë ditët e fundit të Ramazanit ditë kto që largojn besimtarët nga zjarri i xhehennemit.


Temat e Rmazanit0Admin1034Sun 28 Jul 2013 - 14:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dhjetë ditët e fundit të Ramazanit


Temat e Rmazanit0Admin927Fri 26 Jul 2013 - 18:41
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hurma e fundit


Pyetje dhe përgjigje të Ramazanit0Admin985Fri 12 Jul 2013 - 19:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kërbishti (coccyx), kocka e fundit në fund të kurrizit të njeriut


Studime0Admin1914Tue 2 Jul 2013 - 10:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e fundit e Omer ibnul Hattab


As`habët r.a0Shemsi704Tue 18 Jun 2013 - 21:32
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe

  Hutbeja e fundit (lamtumires) e profetit Muhamed


Artikuj0rezarta1232Wed 10 Apr 2013 - 20:51
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dhjetë vitet e fundit, mbi gjashtëdhjetë mijë britanik kalojnë në islam


Kthime në Islam0Admin283Tue 19 Mar 2013 - 22:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Studimi i fundit: Të martuarit janë më të lumtur se beqarët


Studime0Admin1175Wed 27 Feb 2013 - 13:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Jeta kalon dhe fundit nuk i dihet


Tema Islame0Admin757Sun 13 Jan 2013 - 16:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Revolucionarët largojn fotot e fundit të Asadit dhe babait të tij në Aeroportin Teftaz


Lajmet Ditore0Admin607Sun 13 Jan 2013 - 13:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Shkaqet e vërteta pas vendimeve të fundit të presidentit egjiptian


Lajmet Ditore0Admin609Mon 26 Nov 2012 - 0:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Fotografitë e fundit: sulmi mbi Gaza 2012/11/17


Media Islame0Muhamed Dolaku1234Sat 17 Nov 2012 - 23:57
Muhamed Dolaku Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mesazhi i fundit i Muhamedit a.s


Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s0Ummu Essma1660Tue 16 Oct 2012 - 20:44
Ummu Essma Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si të mos jemi të zemëruar? Përgjigje për kundërshtarin e protestave të fundit


Aktualitete0Admin604Fri 21 Sep 2012 - 9:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Duaja e dhjetë ditëve të fundit të Ramazanit


Duat e Ramazanit0Admin1678Wed 15 Aug 2012 - 20:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  DHJETË DITËT E FUNDIT TË MUAJIT RAMAZAN


Temat e Rmazanit0Zudi Fejzuli1083Tue 7 Aug 2012 - 1:30
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Në Siri ... Babai i jep një puthje të fundit fëmijës se tij të vrarë!


Lajmet Ditore0Shemsi1060Fri 3 Aug 2012 - 10:18
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ‎''Janë afro 45 shtete muslimane, asnjëra nga ato në 200 vitet e fundit nuk ka sulmuar një shtet perëndimor


Lajmet Ditore0Shemsi1639Mon 23 Jul 2012 - 14:33
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Agjërimi, hapi i parë tek vetja, i fundit tek Zoti


Temat e Rmazanit0Admin860Wed 18 Jul 2012 - 13:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Regjimi në Siri i numëron çastet e fundit


Lajmet Ditore0Admin743Sun 10 Jun 2012 - 20:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Njeriu i fundit qe hyn ne Xhenet


Video Projekte0Shemsi416Tue 8 May 2012 - 15:49
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Miqtë e Sirisë paralajmërojnë Damaskun: Shans i Fundit


Lajmet Ditore0Admin591Sat 21 Apr 2012 - 8:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ?


Analiza4Admin1601Tue 10 Apr 2012 - 21:16
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nuk janë regjistruar incidente të reja gjatë njëzet e katër orëve të fundit


Lajmet Ditore0Admin640Mon 12 Mar 2012 - 10:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dëshironi të dini për njeriun i cili do të hyjë i fundit në xhennet?


Video Projekte2Shemsi257Sun 11 Mar 2012 - 21:17
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  LAJMI I FUNDIT: Arrestohen disa nga dhunuesit e nxënësve shqiptarë ne shkup


Lajmet Ditore0Shemsi1707Thu 8 Mar 2012 - 21:58
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dje u dha lamtumira e fundit Shehapit e Mehmetit, të vrarë dy ditë më parë nga polici maqedonas


Aktualitete0Admin636Thu 1 Mar 2012 - 10:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Është gjetur viktima e fundit e ortekut


Lajmet Ditore0Shemsi659Tue 14 Feb 2012 - 14:52
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Falu deri ne frymën e fundit 【HD】


Video Ligjerata nga youtue0Shemsi794Thu 9 Feb 2012 - 1:00
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kur për herë të fundit u janë lagur sytë tuaj?


Tema0Shemsi1326Tue 13 Dec 2011 - 23:19
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Ndodhitë e fundit -1- Pjesa e parë: - Lufta e Armagedonit - Shejh: Muhamed Hassan


Video ligjerata0aksa1882Tue 15 Nov 2011 - 10:55
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan)


Video Ligjerata nga youtue2Vizitor3640Sun 18 Sep 2011 - 19:00
Bona Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
Kërce tek: