islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
kurban - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
kurban - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
kurban - Kërko EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
kurban - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
kurban - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
kurban - Kërko EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
kurban - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
kurban - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
kurban - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
kurban - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
kurban - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
kurban - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
kurban - Kërko EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
kurban - Kërko EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
kurban - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
kurban - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
kurban - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
kurban - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
kurban - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
kurban - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
kurban - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
kurban - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
kurban - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
kurban - Kërko EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
kurban - Kërko EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
kurban - Kërko EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
kurban - Kërko EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
kurban - Kërko EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
kurban - Kërko EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
kurban - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
kurban - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
kurban - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
kurban - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
kurban - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
kurban - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
kurban - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
kurban - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
kurban - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
kurban - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
kurban - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
kurban - Kërko Empty96%kurban - Kërko Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
kurban - Kërko Empty0%kurban - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
kurban - Kërko Empty0%kurban - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
kurban - Kërko Empty0%kurban - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
kurban - Kërko Empty1%kurban - Kërko Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
kurban - Kërko Empty2%kurban - Kërko Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 42 matches for kurban

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  [Fetfa nga fik'hu] Çfarë duhet të bëjë dikush që, megjithëse i ka mundësitë, nuk ther kurban?


Fetfa nga Fikhu0Admin630Fri 26 Sep 2014 - 23:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zudi Fejzuli///Tema e mbajtur ne diten e Kurban Bajramit!


Audio Ligjerata0Zudi Fejzuli1395Fri 29 Nov 2013 - 21:20
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riaktuale

  [Aktuale] Poloni: aktivistët për të drejtat e kafshëve kundër Kurban Bajramit


Aktualitete0Admin723Mon 21 Oct 2013 - 14:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Kthime ne Islam] Subhanallah nje italian kthehet ne islam dje diten e Kurban Bajramit


Kthime në Islam0Admin396Wed 16 Oct 2013 - 17:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Myslimanet ne mbare boten festojne Kurban Bajramin


Lajmet Ditore0Admin653Tue 15 Oct 2013 - 18:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pese familje skamnore,Kurban Bajramin e priten ne banesa te reja..


Lajmet Ditore1rezarta1210Tue 15 Oct 2013 - 18:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Urime Kurban Bajrami nga stafi i Forumit


Diskutime të shpejta0Admin5232Mon 14 Oct 2013 - 21:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  A mund të therim Kurban për të vdekurit?


Kurbani1Admin2635Sun 13 Oct 2013 - 0:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish


Kurbani2Vizitor1040Sun 13 Oct 2013 - 0:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami..flijimi i Ibrahimit a.s birin e vet..Zekerija Bajrami(VIDEO LIGJERATE)...


Video ligjerata0rezarta1478Sat 12 Oct 2013 - 23:03
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riaktuale

  [Aktuale] Dita e Arafatit të hënën, ndërsa Dita e Kurban Bajramit të martën


Aktualitete0Admin1044Tue 8 Oct 2013 - 22:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Serbi djeg Kuranin për festën e Kurban Bajramit


Aktualitete0Admin804Thu 1 Nov 2012 - 0:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  AKEA me aktivitet të larmishëm në festen e Kurban Bajramit


Lajmet Ditore0Admin847Thu 1 Nov 2012 - 0:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zviceranët priten me bakllava për Kurban Bajram


Aktualitete0Admin1041Mon 29 Oct 2012 - 0:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  URime Kurban Bajrami


Diskutime të shpejta0vildane1310Fri 26 Oct 2012 - 11:43
vildane Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami - Ilahi nga Nusret Kurtishi (Video)


Video Ilahije0Admin702Fri 26 Oct 2012 - 0:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Urimi i Myftiut me rastin e festës së Kurban-Bajramit 2012


Aktualitete0Admin771Fri 26 Oct 2012 - 0:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nga stafi i forumit Urime Kurban Bajrami


Diskutime të shpejta3Zudi Fejzuli2301Fri 26 Oct 2012 - 0:00
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Njoftim per opinion -Bashkesia Islame e Kosoves,cakton 26 tetorin (e premte) si dite e Kurban Bajramit!


Lajme dhe lajmërime.0Shemsi1651Mon 22 Oct 2012 - 12:38
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bosna është përcaktuar për datën e Kurban Bajramit


Lajmet Ditore0Admin965Sat 20 Oct 2012 - 0:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bënë kurban një dem në fushë të stadiumit


00Admin380Sat 4 Feb 2012 - 9:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kremtimi i festës së Kurban Bajramit ndërmjet urimeve të Obamas dhe injorimit të Jahjagës


Lajmet Ditore0Shemsi1076Mon 14 Nov 2011 - 23:14
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami, një ditë pranë Zotit


00Shemsi864Mon 7 Nov 2011 - 13:49
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mesazh paqeje dhe dashurie për festën e Kurban Bajramit


00Shemsi732Sun 6 Nov 2011 - 12:05
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gezuar Festen e Kurban Bajramit nga Forumi Islami eshte drit.


Video Projekte3Zudi Fejzuli416Fri 4 Nov 2011 - 23:16
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dita e parë e Kurban-Bajramit, të dielën më 6 nëntor


Lajmet Ditore2Shemsi2047Fri 4 Nov 2011 - 22:55
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  HISTORIKU DHE RËNDËSIA E FESTËS SË KURBAN BAJRAMIT


Tema0AFET BEADINI4786Tue 1 Nov 2011 - 12:24
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Në Francë, Kurban Bajrami, kremtohet me pjesëmarrjen e muslimanëve të rinj


Lajmet Ditore0Admin1368Tue 1 Nov 2011 - 10:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  HUDBE PER KURBAN BAJRAMIN


Hudbe Islame0AFET BEADINI2974Mon 31 Oct 2011 - 8:01
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riAudio ilahije

  video ilahije nga Abdullah Shaqiri - Kurban Bajram 2010 ILAHI - Kuje ti o Musliman


Video Ilahije0Vizitor548Sun 21 Nov 2010 - 20:49
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Programi festiv me rastin e festes se Kurban Bajramit me ne fund e gatshme per me pa


Video Projekte7Admin349Fri 19 Nov 2010 - 10:08
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit


Lajmet Ditore1Admin1797Thu 18 Nov 2010 - 0:37
selami Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Disa foto shkrime enkas për Festën e Kurban Bjaramit dhe Haxhit punuar nga Forumi


Projekte dhe punime nga Forumi0Admin4147Wed 17 Nov 2010 - 22:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Program festiv me rastin e Festës së Kurban Bjaramit organizon stafi i forumit.


Lajme dhe Lajmërime10Admin1902Wed 17 Nov 2010 - 22:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Obama u ka uruar myslimanëve Kurban Bajramin


Lajmet Ditore0Admin1659Wed 17 Nov 2010 - 10:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Besimtarët myslimanë sot shënojnë festën e 'Kurban Bajramit'


Lajmet Ditore0Admin1467Tue 16 Nov 2010 - 20:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  Urime festën e Kurban Bajramit


Tema1Zudi Fejzuli1932Tue 16 Nov 2010 - 9:44
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riAudio ilahije

  >>Kurban Bajrami<<


Tema0Mr.Uzeir-Ibrahimi2223Sat 13 Nov 2010 - 21:09
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kafshët që vlejn për Kurban.


Kurbani1Mr.Uzeir-Ibrahimi1173Sat 13 Nov 2010 - 7:47
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Muslimani edhe per kete feste deshmone perulshmerin ndaj Allahut duke there kurban...


Tema3Zudi Fejzuli1721Fri 12 Nov 2010 - 18:04
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban don të thot Nënshtrim!


Tema0Mr.Uzeir-Ibrahimi1850Mon 8 Nov 2010 - 8:39
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Arafati dhe Kurban Bajrami dy dytë madhështore


Tema0Admin2854Thu 26 Nov 2009 - 9:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1
Kërce tek: