islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
omer - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
omer - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
omer - Kërko EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
omer - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
omer - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
omer - Kërko EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
omer - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
omer - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
omer - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
omer - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
omer - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
omer - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
omer - Kërko EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
omer - Kërko EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
omer - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
omer - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
omer - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
omer - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
omer - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
omer - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
omer - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
omer - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
omer - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
omer - Kërko EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
omer - Kërko EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
omer - Kërko EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
omer - Kërko EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
omer - Kërko EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
omer - Kërko EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
omer - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
omer - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
omer - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
omer - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
omer - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
omer - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
omer - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
omer - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
omer - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
omer - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
omer - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
omer - Kërko Empty96%omer - Kërko Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
omer - Kërko Empty0%omer - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
omer - Kërko Empty0%omer - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
omer - Kërko Empty0%omer - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
omer - Kërko Empty1%omer - Kërko Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
omer - Kërko Empty2%omer - Kërko Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 24 matches for omer

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregimi qe eshte lexuar me shume se 4000 here] FËMIJA I LINDUR NË VARR (Ngjarje interesante në kohën e Omer Inb El Hatabit)


Tregime Islame2Admin5598Wed 20 Mar 2019 - 22:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti


Video Ligjerata nga youtue0Admin1232Thu 28 Feb 2019 - 22:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hutbe e mbajtur ne Kaçanik - Hoxhë Omer Dauti


Video Ligjerata nga youtue0Admin633Thu 28 Feb 2019 - 22:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  vendosja e emrit Omer


Pyete Hoxhen1Florina1122Sat 27 Jun 2015 - 12:55
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip)


Filma serik Islam2aksaja3240Sat 14 Sep 2013 - 13:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e fundit e Omer ibnul Hattab


As`habët r.a0Shemsi704Tue 18 Jun 2013 - 21:32
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Çka don të festosh (2013)? - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admin1368Sat 29 Dec 2012 - 18:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Vajza e Omer ibn Abdul-Azizit


Tregime Islame0Admin1088Wed 5 Dec 2012 - 20:59
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë?


Artikuj0Admin825Wed 12 Sep 2012 - 13:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tragjedi, në natën e VITIT TË RI - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue1Admin1155Sat 31 Dec 2011 - 22:49
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Omer El-Bashir: Sudani do të jetë një shtet islam i bazuar në Sheriat


Lajmet Ditore0Admine-Meli1120Fri 14 Oct 2011 - 11:25
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A lejohet shikimi i serialeve turke? Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1707Thu 22 Sep 2011 - 13:31
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A lejohet përdorimi i faqes Facebook? - Omer bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1488Thu 22 Sep 2011 - 13:26
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nga një këshillë bashkëshortëve - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1329Thu 22 Sep 2011 - 13:17
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A nuk do te doje o Omer?


As`habët r.a0Zudi Fejzuli1527Wed 11 May 2011 - 23:46
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Djali i Omer Muhtarit: Populli libian do të ngadhënjejë


Lajmet Ditore0Admin1429Fri 4 Mar 2011 - 9:36
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Muslimanë gjithmonë të jemi - Omer Bajrami


Video Ilahije0Bona611Fri 18 Feb 2011 - 1:31
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dasma e hoxhës së nderuar Omer ef. Bajrami djali i dr. zekerija bajramit


Video ligjerata6aksa3096Thu 16 Dec 2010 - 2:37
selami Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Iben Omer transmeton...!!!


Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s0Burim-Sherifi2007Sun 28 Nov 2010 - 15:01
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nje shembull i ralle qe nuk do ta haroj kurre historija......OMER IBEN HATAB!!


As`habët r.a0Zudi Fejzuli1784Sun 28 Nov 2010 - 14:03
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Omer bin Hatabi r.a ne nje rast kishte pyetur...???


Tregime mbi as-habet r.anha0Burim-Sherifi2644Fri 12 Nov 2010 - 21:25
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  :( > Ajo do të na ndajë< Omer bajrami


Video Ilahije0Vizitor492Tue 5 Oct 2010 - 22:30
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Omer Ibn Abdulazizi


Tregime islame0Albi-ibro2031Mon 27 Sep 2010 - 18:09
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ~Omer El-Faruk~


Tregime mbi as-habet r.anha0Burim-Sherifi2346Wed 21 Jul 2010 - 8:23
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1
Kërce tek: