islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty20%Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty7%Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty7%Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty7%Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty7%Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty7%Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty7%Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty37%Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Empty
MesazhTitulli: Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll   Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll EmptySat 13 Jul 2013 - 17:42

Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll Ramazani-ne-stamboll-444x320
Begatia e Ramazanit duket edhe nëpër iftare kolektive.
 
Stambolli vazhdon të jetoj me entuziazëm muajin e shenjt të Ramazanit.
Begatia e Ramazanit duket edhe nëpër iftare kolektive.
Programi tradicional i iftarit të Shoqatës së Biznesmenëve Luanët e Anadollit u organizua në Topkapi ku mori pjesë edhe Ministri i Arsimit Kombëtar, Nabi Avxhë.
“Uroj që ky muaj i shenjtë i Ramazanit të jetë i dobishëm për kombin dhe vendi tonë, për gjithë botën islame dhe njerëzimin”, u shpreh Ministri Avxhë.
Ndërkaq në iftarin e shtruar në rrugë nga ana e Bashkisë së Stambollit në lagjen Kartal mori pjesë edhe Ministri i Integrimit Evropian, Egemen Baësh.
“Jemi duke e jetuar këtë muaj të shenjtë të Ramazanit me të gjitha bukuritë e tij. Por, fatkeqësisht kemi vëllezër që nuk mund e jetojnë këtë bukuri. Vëllezërit tanë në Egjipt, Siri, Palestinë, Birmani për fat të keq nuk e jetojnë këtë bukuri të Ramazanit. Në njërën anë do të jemi mirënjohës për gjendjen në të cilën ndodhemi dhe në anën tjetër nuk do ti harrojmë në lutje edhe këta vëllezër tanë”, u shpreh Baësh.
Ndërsa në lagjen Baxhëllar (Bağcılar) të Stambollit u shtrua iftar për 2 mijë e 500 persona nëpër çadra me kondicioner.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Entuziazmi i Ramazanit në Stamboll
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ramazani nëpër Botë-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: