islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty96%(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty0%(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty0%(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty0%(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty1%(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty2%(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant Empty
31122013
Mesazh(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant

(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant 200-1513 Një ditë një grua shkoi te fakihu (jurist i sheriatit) duke iu ankuar: "Vëllai im ka vdekur, ndërsa pas veti ka lënë gjashtëqind dërhem. Pas ndarjes, mua më dhanë vetëm një dërhem! "

Fakihu mendoi për një moment, e pastaj tha: "Ndoshta vëllai yt kishte një grua, nënën, dy vajza dhe dymbëdhjetë vëllezër" Gruaja u habit dhe u përgjigj pozitivisht në pyetjen e tij. Fakihu pastaj vazhdoi: "Ai dërhem është e drejta që të takon ty, prandaj ata nuk kanë vepruar në mënyrë të padrejtë. Gruas së tij i takon një e teta e trashëgimisë, d.m.th. 75 dërhem, vajzave të tij i takojnë dy të tretat e trashëgimisë, e kjo është 400 dërhem, ndërsa nënës së tij i takon një e gjashta e trashëgimisë, e cila është e barabartë me 100 dërhem. Mbesin 25 dërhem të cilat i takojnë vëllezërve dhe motrave. Pasi mashkulli trashëgon dy herë më shumë se femra, secilit vëlla i kanë takuar nga dy dërhem, ndërsa motrës – e në këtë rast je ti - një dërhem".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant :: Komentet

No Comment.
 

(Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» [Tregim islam] Tregim interesant rreth njeriut që ia pati frikën Allahut, e Allahu e shpërbleu
» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
» [Tregim islam] Tregim i dobishëm: Surja si mehr
» I panjohur në tokë, por shumë i njohur në qiej! [Tregim islam]
» [Tregim islam] E morën për të marrë, por u doli shumë i mençur

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: