islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

» [Tregim Islam] Llukmani i urte dhe urtesit e tij
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:36 nga Admin

» [Teme islame] Shpirti i jetës
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:23 nga Admin

» [Teme Islame] Jeto për Zotin, jo për njerëzit
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:21 nga Admin

» (Tregime Islame) Bretkosa, uji i nxehtë dhe arti i qeverisjes
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 14 Jun 2022 - 11:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty96%[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty0%[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty0%[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty0%[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty1%[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty2%[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24376 artikuj v 13524 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8507
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit Empty
MesazhTitulli: [Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit   [Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit EmptyTue 10 Jun 2014 - 12:26

      Hëna e Ramazanit


[Only admins are allowed to see this image]

Hëne re shfaqet n'erësirë
Lajmron për një mysafirë
Ajo thot o musliman
Sot erdh muji ramazan.

N'çdo shtëpi gëzimi ndihet
I madh e i vogël n'syfyr ngrihet
Mirë se ardhje i urojnë
Agjërimin e fillojnë

Ky muaj ka shumë veçuri
Tridhjet ditë shkojm n'teravi
shumëfishohen sevapet në këtë muaj
Nate kadrit sa njëmijmuaj.

Ky është muaj i shpalljes e ibadetit
N'kët muaj u shvillua lufte bedrit,
Muslimanët  n'kët luftë kan fitu
N'kët muaj mekja është çliru.

Këtë muaj Zoti nga gjithë muajt e dallon
Ditët e tij në tre grupe i klasifikon,
Në dhjet të parat mëshiron, Në dhjet të mesit pendimin e pranon,
Në dhjet të fundit nga zjarri i xhehnemit largon.

Prandaj ti o musliman, gzohu shumë për ramazan
Bënë shumë vepra pa pritu, që Rejjanin me fitu,
Ditët e ti janë të numruar,shumë shpejt kan me kaluar,
Hëna e re kur të shfaqet,kemi festën e Bajramit.

Ilaz Salihi

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Poezi e Ramazanit] Hëna e Ramazanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» [Teme e Ramazanit] Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit tonë
» (Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit
» [Poezi e Ramazanit] Ramazan ti mirëse vjen
»  U nda hena.
» [Temë e Ramazanit] Koha më e bekuar e vitit – dhjetë ditët e fundit të Ramazanit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Poezit e Ramazanit-
Kërce tek: